Są postępy w realizacji projektów budżetu obywatelskiego

Są postępy w realizacji projektów budżetu obywatelskiego

W październiku będziemy mogli głosować na sześć zgłoszonych przez mieszkańców zadań w ramach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Komisja ponownie rozpatrzyła wnioski i wydała większość pozytywnych opinii.

Jak informowaliśmy niedawno, do trzeciej edycji MBO zgłoszono siedem pomysłów i tylko dwa z nich zostały rozpatrzone pozytywnie. Wnioskodawcom przysługiwało jednak prawo do złożenia odwołania. Komisja ponownie przejrzała wnioski i wydała sześć pozytywnych opinii. Ostateczna lista zadań zakwalifikowanych do głosowania została opublikowana na stronie www.mbo.myslowice.pl. Ocenę negatywną otrzymał tylko projekt budowy bieżni lekkoatletycznej i skoczni w dal wraz z przyrządami otwartej strefy aktywności w Kosztowach, ponieważ wnioskodawcy nie złożyli odwołania. Na pozostałe zadania będziemy mogli głosować od 1 do 12 października.

Tym razem mysłowiczanie walczą o park sportowo-rekreacyjny w Brzezince, plac zabawowo-rekreacyjny w Kosztowach, wodny plac zabaw w Brzęczkowicach i Słupnej, a także ryneczek janowski z miejscem do jazdy na rolkach, psi park, pumptrack i skwer na Ćmoku. W propozycjach znalazły się także festiwal filmowo-edukacyjny i montaż ekologicznych, solarnych ławek wraz z siecią Wi-Fi oraz instalacji roślinnej filtrującej powietrze w wybranych lokalizacjach miasta.

Nareszcie ruszyły prace na Górce Słupeckiej w Brzęczkowicach, gdzie powstanie część zwycięskiego projektu pierwszej edycji MBO. Już w grudniu tego roku możemy spodziewać się zakończenia przedsięwzięcia. – W ramach robót wykonana zostanie nawierzchnia: ażurowa, z kostki brukowej i mieszanki mineralno-bitumicznej, montaż małej architektury, jak altany parkowe, altana grillowa, pergole, stoły i ławy piknikowe, kręgi grillowe, kosze na śmieci, stojaki na rowery, dalej trawniki i nasadzenia roślin oraz oświetlenie – wylicza Joanna Frysztacka z mysłowickiego magistratu.

Prace przy zwycięskim zadaniu drugiej edycji programu jeszcze nie wystartowały, ale teren jest już przygotowany pod budowę skateparku i miasteczka rowerowego. – Zakończono już projektowanie i aktualnie trwa weryfikacja dokumentacji – informuje Frysztacka. Więcej szczegółów pojawi się pod koniec miesiąca.

Komentarze