Pokażą, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk

fot. KMP Mysłowice

31 lipca w Parku Słupna odbędą się pokazy rekreacyjno-edukacyjne w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, których organizatorami są Komenda Miejska Policji oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.

W okresie letnim, gdy dzieci mają wakacje, najwięcej czasu spędzamy nad wodą, dlatego tak ważna jest wiedza z zakresu bezpieczeństwa. Mundurowi przy współpracy z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym chcą zwrócić szczególną uwagę na zagrożenia, jakie może nieść ze sobą rekreacja nad wodą. Podczas pokazów nauczą, jak zachować się w razie wypadku. – Działania zintensyfikowane są w rejonach obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Tradycyjnie policjanci będą przypominać dzieciom, młodzieży i dorosłym wypoczywającym nad wodą o zasadach bezpieczeństwa. Policja zachęca do korzystania z „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa”, gdzie można zgłaszać m.in. następujące zagrożenia: informacje o zaobserwowanych dzikich kąpieliskach, miejscach niebezpiecznych na terenach wodnych oraz przypadki utonięć – informuje mysłowicka policja.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mysłowiczan. W programie m.in.:

  • godz. 11 – pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu strażaków z Mysłowic;
  • godz. 11.30 – profilaktyka na wodą w wykonaniu straży pożarnej, policji i WOPR;
  • godz. 12 – pokaz WOPR – ratowanie ze sprzętem podręcznym;
  • godz. 12.30 – pokaz sprzętu służb mundurowych;
  • inne – pokaz ratownictwa wodnego z rzutkami, akcja z łodzią, kwalifikowana pierwsza pomoc, atrakcje Parku Słupna: park linowy, zjeżdżalnia dmuchana, kula wodna, łódki, warsztaty tematyczne oraz gry i zabawy z animatorami MOK (bezpłatnie). Przewidywane zakończenie imprezy ok. godz. 15.

Poza tym w Parku Słupna odbędą się tego dnia zajęcia w ramach „Akcji lato”organizowanej przez MOK. Rozpoczęcie warsztatów zaplanowano na godz. 12.

Komentarze