Piłka nożna. Zmiany, zmiany

Piłka nożna. Zmiany, zmiany

Jak się niedawno okazało, nie tylko Górnik 09 Mysłowice będzie miał nowego trenera.

Tuż po zakończeniu sezonu do zarządu Kociny wpłynęła wiadomość, że trener Hubert Wilk rezygnuje z pełnionej funkcji. Była to decyzja samego szkoleniowca. Na jego miejsce włodarze mysłowickiej drużyny zatrudnili Marka Piszczyka, który swoją karierę trenerską wiązał dotychczas głównie z grupami młodzieżowymi. Czas pokaże, jak poradzi sobie w seniorskiej piłce.

Kilka dni później okazało się, że przez chwilę bez trenera zostanie Unia Kosztowy. Stanisław Gawenda również postanowił zrezygnować ze stanowiska, co dziwi, bo przecież wywalczył wraz z zespołem historyczny awans do czwartej ligi. Jego następcą został „specjalista od awansów”, czyli Sebastian Idczak. W minionym sezonie wywalczył awans z Fortuną Wyry do okręgówki, dwa lata temu z MKS-em Lędziny do czwartej ligi, a rok wcześniej z Unią Strzemieszyce do okręgówki. Oprócz tego podczas swojej kariery piłkarskiej grał w GTS-ie Bojszowy, Nadwiślaninie Góra oraz MKS-ie Lędziny.

Piłkarze dopiero co wracają po urlopach i niebawem rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Jak na razie nie jest znany plan meczów kontrolnych. Beniaminek czwartej ligi, kosztowska Unia, póki co został przydzielony do grupy pierwszej, ponieważ zawirowania z wycofywaniem drużyn co chwilę zmieniają składy poszczególnych lig. Mysłowiczanie będą rywalizować z Szombierkami Bytom, Przemszą Siewierz, Śląskiem Świętochłowice, Grodźcem Będzin, MKS-em Myszków, Sarmacją Będzin, Gwarkiem Ornontowice, Wartą Zawiercie, Polonią Poraj, Górnikiem Piaski, Polonią Bytom (przeniesioną z grupy drugiej), rezerwami Rakowa Częstochowa (która utrzymała się wskutek wycofania się Unii Turza Śląska) oraz beniaminkami: Zielonymi Żarki, Slavią Ruda Śląska i Unią Dąbrowa Górnicza.

Kocina będzie kontynuować swoją przygodę z ligą okręgową w grupie pierwszej. Razem z nią do rywalizacji o awans do ligi wyżej staną: MKS Lędziny (spadkowicz), Podlesianka Katowice, Pogoń Imielin, AKS Mikołów, Iskra Pszczyna, Ogrodnik Cielmice, Sparta Katowice, LKS Łąka, Piast Bieruń, Urania Ruda Śląska, Sokół Wola, Wyzwolenie Chorzów (przeniesione z grupy czwartej), LKS Studzienice (beniaminek), Fortuna Wyry (beniaminek) i MK Górnik Katowice (beniaminek).

Komentarze