Trzecia edycja MBO i tylko dwie przyjęte propozycje

fot. foter.com

30 kwietnia zakończył się nabór propozycji zadań w ramach trzeciej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem mysłowiczanie zgłosili siedem pomysłów, jednak tylko dwa zostały zatwierdzone przez władze miasta.

W porównaniu do pierwszej edycji MBO, podczas której zgłoszono prawie 30 zadań, tym razem jest ich bardzo mało. Zapał mieszkańców z każdym rokiem słabnie. Być może jest to spowodowane brakiem namacalnych rezultatów, ponieważ zwycięskiego projektu z debiutanckiej edycji wciąż nie możemy podziwiać na żywo.

Mieszkańcy nadal marzą o miejscach, gdzie mogliby wypoczywać na świeżym powietrzu i uprawiać sport. Chcieliby parku sportowo-rekreacyjnego przy ul. Wrzosowej w Brzezince, a także placu zabawowo-rekreacyjnego w Kosztowach. Te dwa pomysły, za równy milion złotych każdy, uzyskały pozytywną opinię zespołu ds. weryfikacji i to na nie na pewno mieszkańcy będą mogli głosować w kolejnym etapie MBO.

Wśród zadań odrzuconych znalazły się propozycje typowo rekreacyjne i sportowe. Mieszkańcy chcą budowy miejsca do jazdy na rolkach, pumptrakcu i skweru z psim parkiem w Janowie, wodnego placu zabaw czy bieżni lekkoatletycznej, skoczni w dal i otwartej strefy aktywności. Mile widziany byłby też festiwal filmowy dla mysłowickich rodzin, a także „mech zjadający smog”, czyli instalacja inteligentnych paneli oczyszczających powietrze. Niestety, ze względów formalnych i z powodu niezgodności z regulaminem przedsięwzięcia zespół musiał wydać opinie negatywne. „Wnioskodawcom przysługuje prawo do złożenia odwołania w ramach trybu odwoławczego do 18 czerwca. Ostateczna lista zadań zakwalifikowanych do głosowania opublikowana zostanie w terminie do siedmiu dni od zakończenia trybu odwoławczego” – czytamy na stronie MBO. To oznacza, że osoby składające propozycje zadań mają możliwość dokonania poprawek w swoich wnioskach i złożenia ich jeszcze raz. Istnieje szansa, że wtedy komisja wyda pozytywną opinię.

Zatem najpóźniej 28 czerwca ukaże się kompletna lista tegorocznych propozycji, na które od 1 do 12 października będzie można głosować. Zwycięży zadanie, które otrzyma największą liczbę głosów. Wykaz pomysłów zgłoszonych do trzeciej edycji MBO znajdziecie tutaj.

Komentarze