Tour de Pologne ponownie w Mysłowicach

Tour de Pologne ponownie w Mysłowicach

W ostatnim czasie oprócz awansu Unii Kosztowy do czwartej ligi dotarła do nas kolejna świetna wiadomość: kolarski peleton Tour de Pologne znów przejedzie przez nasze miasto.

Czwarty etap wyścigu z Jaworzna do Szczyrku odbędzie się 7 sierpnia. Trasa przez Mysłowice pobiegnie dokładnie tak jak w tamtym roku: zawodnicy wjadą do naszego miasta od strony Wysokiego Brzegu, na Brzezince skręcą w lewo w stronę hal logistycznych w Kosztowach, by następnie lasem kosztowskim udać się do Imielina. Podobnie jak w roku ubiegłym w naszym mieście będzie usytuowana lotna premia LOTTO. Bardzo możliwe, że nie zmieni swojego położenia i znajdzie się na kosztowskim rynku.

Siedemdziesiąta piąta już edycja Tour de Pologne odbędzie się między 4 a 10 sierpnia i będzie liczyć siedem etapów. Tegoroczny wyścig jest firmowany także jako Narodowy Wyścig Niepodległości w stulecie odzyskania niepodległości przez nasze państwo. Program TdP:

  1. etap (4 sierpnia): Kraków Rynek Główny – Kraków, 132 km,
  2. etap (5 sierpnia): Tarnowskie Góry – Katowice, 156 km,
  3. etap (6 sierpnia): Stadion Śląski – Zabrze, 140 km,
  4. etap (7 sierpnia): Jaworzno – Szczyrk, 179 km,
  5. etap (8 sierpnia): kopalnia soli Wieliczka – Bielsko-Biała, 152 km,
  6. etap (9 sierpnia): Zakopane – Poprad, 180 km,
  7. etap (10 sierpnia): Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska, 136 km.

Cała trasa liczy 1 075 km, a oprócz klasyfikacji generalnej kolarze powalczą o tytuły: Najlepszego górala „Tauron”, Najlepszego sprintera „Hyundai”, Najaktywniejszego zawodnika „LOTTO”, a także Najlepszego Polaka „Lotos”. Ponadto w każdym etapie na setnym kilometrze będzie usytuowana premia niepodległościowa, która jest sponsorowana przez firmę Lotos.

Komentarze