Przedwakacyjne sukcesy judoków

fot. UKS Judo

Maj i początek czerwca obfitowały w kolejne sukcesy mysłowickiego UKS Judo.

12 maja najmłodsi rywalizowali w międzynarodowym turnieju dzieci w czeskiej Ostrawie. Wszystkim startującym udało się wrócić z tarczą: Sandra Szałkiewicz wywalczyła złoto, srebro powędrowało do Igi Frosztęgi i Natalii Rusin, a na najniższym stopniu podium stanęli Halina Rydzikowska i Filip Cygan.

Dzień później w Bytomiu odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. W zawodach udział wzięło czterech mysłowiczan z UKS Judo, jednak tylko Marcin Włoka zdołał wywalczyć brązowy medal. Patryk Zdrodowski został sklasyfikowany na piątym miejscu, Piotr Zdrodowski na dziewiątym, a Jakub Dziedzic odpadł w kwalifikacjach.

Po dwóch tygodniach przerwy, 27 maja, odbyło się Grand Prix Mysłowic w judo. W hali przy ul. Jasińskiego wystartowało ponad dwustu zawodników. Dorobek mysłowickiego klubu to osiem medali. Jako jedyna ze złota mogła się cieszyć Sandra Szałkiewicz. Srebrnymi medalistami zostali Filip Cygan, Roksana Witek, Bartosz Sady, Iga Frosztęga i Alicja Janeczko, natomiast brąz przypadł Piotrowi Zdrodowskiemu, Igorowi Kozikowi i Annie Jęczmyk.

W ramach ciekawostki można tu wspomnieć także o byłych podopiecznych UKS Judo, którzy kontynuują swoją karierę. Nikodem Figlus zdobył złoto, a Olaf Figlus i Ewelina Toja wywalczyli brązowe medale w mistrzostwach Niemiec w ju-jitsu.

Największy sukces ostatnich tygodni odniosła jednak Alicja Gowarzewska. 1 i 2 czerwca startowała w mistrzostwach Polski judo juniorów młodszych, które odbyły się w Pile. Na tych zawodach udało jej się stanąć na najniższym stopniu podium.

W tym samym czasie w Gliwicach odbywały się mistrzostwa Europy ju-jitsu seniorów. Niestety, jedyna reprezentantka klubu z Mysłowic, Dominika Nowicka, w trzeciej walce doznała kontuzji, która uniemożliwiła jej dalsze starty. Ostatecznie została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.

Komentarze