Uczniowie ZSS poznają zasady zdrowego stylu życia

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Uczniom i Szkole „Nasze dzieci” wraz z Zespołem Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka, dzięki finansowemu wsparciu fundacji ING Dzieciom, od 5 marca realizują projekt „Zdrowo-sportowo-pomarańczowo”. W jego ramach zorganizowano jak dotąd trzy spotkania oraz dwa konkursy: wszystko pod szyldem promowania zdrowego stylu życia.

W trakcie spotkań członkowie i wolontariusze stowarzyszenia „Nasze dzieci” wraz z nauczycielami ZSS prowadzili zajęcia taneczno-ruchowe i warsztaty kulinarne dotyczące zdrowego żywienia. Były więc pyszne napoje typu smoothie, zdrowe przekąski i kanapki, były zajęcia sportowe, taneczne, zumba i nordic walking. Każde spotkanie poprzedzone zostało pogadankami i prezentacjami ukazującymi znaczenie ruchu i prawidłowego odżywiania się dla ludzkiego organizmu. Uczniowie, wspierani przez wolontariuszy i członków stowarzyszenia oraz nauczycieli, badali także zawartość cukru i soli w spożywanych na co dzień produktach. A żeby o swoim zdrowiu pamiętać przez cały czas, to pomiędzy spotkaniami zostały przeprowadzone konkursy: pierwszy, plastyczny „Zdrowie na talerzu” oraz drugi, na przepis na zdrową przekąskę.

Realizacja projektu „Zdrowo-sportowo-pomarańczowo” to nie tylko dobra zabawa. Ma on także wskazać jego uczestnikom konieczność podjęcia decyzji o zmianie dotychczasowego sposobu żywienia się, zaszczepić w nich potrzebę uczestniczenia we wszelkich dostępnych formach aktywności fizycznej oraz rozwinąć ich kreatywność.

Nadesłano: Anna Patejczuk-Mróz

 

 

 

 
Komentarze