Ruszyła rekrutacja do grupy wsparcia dla młodych mysłowiczan z otyłością

fot. Pixabay

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, magistrat otrzymał ponad 70 tys. zł dotacji z Ministerstwa Zdrowia na utworzenie dwóch kolejnych grup wsparcia dla osób z otyłością. Tym razem w ich skład wejdą mysłowiczanie w wieku 18-35 lat. Rekrutacja już ruszyła i potrwa do 17 maja.

Program walki z otyłością wystartował w Mysłowicach w ubiegłym roku. Wówczas w ciągu siedmiu miesięcy 20 osób w wieku 30-60 lat schudło łącznie prawie 185 kg. Nabór do drugiej edycji programu zakończył się w połowie kwietnia. Dzięki środkom, które pozyskał magistrat z Ministerstwa Zdrowia, uda się jednak stworzyć dwie kolejne grupy wsparcia. Mogą się do nich zgłaszać mysłowiczanie w wieku 18-35 lat.

Na co mogą liczyć uczestnicy mysłowickiego programu walki z otyłością? Na początek każdy odbędzie indywidualne konsultacje z dietetykiem, który przeprowadzi wywiad żywieniowy, ułoży spersonalizowany plan żywieniowy i rozpisze dietę oraz wykona analizę składu ciała. – Podczas kolejnych spotkań z dietetykiem uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi wątpliwościami, sukcesami i porażkami. Tematami rozmów będą m.in. zasady prawidłowego żywienia, czytania etykiet na produktach spożywczych czy choroby żywieniowozależne – wylicza rzecznik prasowy urzędu miasta Joanna Frysztacka. – Program przewiduje również grupowe spotkania z wykwalifikowanym trenerem oraz warsztaty kulinarne – dodaje. Ponadto każdy uczestnik otrzyma karnet do klubu fitness i będzie mógł ćwiczyć zgodnie z ułożonym specjalnie dla niego planem treningowym.

Formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć do urzędu miasta do 17 maja, znajdziecie tutaj. Natomiast tu zapoznacie się z regulaminem programu. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Plakat UM

Komentarze