Nocą nie kupisz alkoholu w sklepie

fot. Pixabay

Podczas majowej sesji mysłowiccy radni podjęli decyzję o wprowadzeniu nocnego zakazu sprzedaży alkoholu. Restrykcja będzie obowiązywać na terenie całego miasta od godz. 22 do 6. Jednak napoje wysokoprocentowe będzie można kupić i spożyć w restauracjach oraz punktach gastronomicznych.

Wprowadzenie ograniczenia w sprzedaży umożliwiła nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości, o czym pisaliśmy szczegółowo tutaj. Radni mogli także ustalić maksymalną liczbę zezwoleń w obrębie danej dzielnicy oraz wyznaczyć miejsca przeznaczone do spożywania alkoholu. Zakaz będzie dotyczyć sklepów i stacji benzynowych. W barach i restauracjach po godz. 22 nadal będzie można zakupić alkohol, by spożyć go na miejscu.

Nocnej prohibicji domagali się mieszkańcy oraz radni z centrum miasta i dzielnicy Piasek, gdzie sklepów z alkoholem jest najwięcej, a ich klienci po spożyciu często zakłócali ciszę nocną i naruszali poczucie bezpieczeństwa innych osób.

Podjęta w czwartek uchwała zacznie obowiązywać po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Komentarze