MPWiK zapowiada wymianę wodociągu na Laryskiej

fot. ARAmedia

Modernizacja torowiska w centrum Mysłowic przez Tramwaje Śląskie ciągle odwleka się w czasie. W związku z tym Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie może zrealizować zaplanowanych na ten rok inwestycji w rejonie ul. Bytomskiej, Starokościelnej, Zamkowej, Słowackiego, Dąbrowskiego, Szymanowskiego i Powstańców. Zapowiada za to wymianę wodociągu na ul. Laryskiej.

– W związku z zaistniałą sytuacją podjęliśmy decyzję o konieczności wymiany wodociągu na Laryskiej. Argumentami są częste awarie i spójność z inwestycjami w zakresie wymiany nawierzchni drogowej w mieście. Takie rozwiązanie pozwoli na jednorazowe zainwestowanie środków, a także przyczyni się do kompleksowego rozwiązania problemów na Laryskiej – tłumaczy Dominika Łyp, rzecznik prasowy MPWiK.

Miejska spółka przygotowuje się do przetargu na tę inwestycję. Prace obejmą wymianę ponad kilometra sieci wodociągowej i tyle samo przyłączy na odcinkach od ul. Fabrycznej do Pukowca. – Termin zakończenia prac zaplanowaliśmy na koniec listopada. O ich przebiegu i postępach będziemy informować na bieżąco – zapewnia Łyp.

Komentarze