fot. UM

Na konsultacje z dietetykiem, lekarzem i trenerem oraz szeroki wachlarz zajęć ruchowych do wyboru mogą liczyć uczestnicy mysłowickiej grupy wsparcia dla osób z otyłością. Właśnie ruszyła rekrutacja do drugiej edycji programu. Termin składania formularzy zgłoszeniowych upływa 16 kwietnia.

Uczestnictwo w grupie wsparcia pozwoli mysłowiczanom nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, popracować nad kondycją, ale przede wszystkim wymieniać się informacjami i doświadczeniami z innymi osobami borykającymi się z nadwagą. – Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta w wieku od 30 do 60 lat, którzy mają potwierdzoną otyłość, bez względu na płeć i status społeczny. Jak powszechnie wiadomo, dla osób odchudzających się niezwykle ważne jest wsparcie ze strony bliskich albo innych ludzi z podobnym problemem – tłumaczy rzecznik urzędu miasta Joanna Frysztacka.

Na początek każda z 15 osób zakwalifikowanych do programu odbędzie indywidualne konsultacje z dietetykiem, który przeprowadzi wywiad żywieniowy, ułoży spersonalizowany plan żywieniowy i rozpisze dietę na minimum tydzień oraz wykona analizę składu ciała. – Podczas kolejnych spotkań z dietetykiem uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi wątpliwościami, sukcesami i porażkami. Tematami spotkań będą m.in. zasady prawidłowego żywienia, czytania etykiet na produktach spożywczych czy choroby żywieniowozależne – wylicza Frysztacka. – Program przewiduje również grupowe spotkania z wykwalifikowanym trenerem oraz warsztaty kulinarne – dodaje. Ponadto każdy uczestnik otrzyma karnet do klubu fitness i będzie mógł ćwiczyć zgodnie z ułożonym specjalnie dla niego planem treningowym.

Na utworzenie grupy wsparcia dla otyłych mysłowiczan magistrat przeznaczy prawie 50 tys. zł. Podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji programu w ciągu siedmiu miesięcy 20 uczestników schudło łącznie prawie 185 kg. Aktualny formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj, natomiast tu zapoznacie się z regulaminem akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię