Starsi i młodsi razem popracują nad formą

fot. ARAmedia

Czy starsi i młodzi ludzie mogą wzajemnie mobilizować się do ruchu pod okiem trenera? Przekonamy się o tym już 28 kwietnia o godz. 15 na siłowni plenerowej w Parku Słupna.

Inauguracja ćwiczeń pod hasłem „Niezależnie od wieku – ćwicz człeku” nastąpi przy okazji Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej ustanowionego przez Komisję Europejską. Miasto stawia na integrację pokoleń i zaplanowało na 2018 r. wspólne przedsięwzięcia nastolatków i osób mających więcej niż 60 lat, by uświadamiać, że „wspólnie można więcej”. Okazją do spędzenia czasu razem będą zajęcia rekreacyjne na ogólnodostępnych siłowniach plenerowych w różnych częściach miasta.

– Zachęcamy wnuków i dziadków do darmowych zajęć w plenerze – mówi prezydent Mysłowic Edward Lasok. – Liczymy na to, że młodzież zabierze na siłownie pod chmurką swoje babcie lub starszych sąsiadów. Chcemy upowszechnić wspólne ćwiczenia na bezpłatnych siłowniach i skłonić do ruchu zarówno młode, jak i starsze osoby. Jestem przekonany, że plenerowe siłownie będą miejscami spotkań, rozmów i zwierania znajomości niezależnie od wieku – dodaje.

W sobotę 28 kwietnia na siłowni w Parku Słupna zjawią się członkowie Mysłowickiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice. Inaugurując zajęcia na siłowniach napowietrznych, włączą się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. A od 12 maja co sobotę, z wyjątkiem Dnia Seniora, czyli 19 maja, seniorzy i młodzież będą ćwiczyć od godz. 10 do 11 na siłowniach w kolejnych mysłowickich lokalizacjach. Bezpłatne treningi prowadzić będzie trener Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nadesłano: UM
Komentarze