Siatkówka. Play-offy w toku

fot. Silesia Volley

Po rozegraniu ostatniego meczu w rundzie zasadniczej Silesia Volley przystąpiła do walki o pierwsze miejsce w trzeciej grupie drugiej ligi.

17 marca mysłowiczanki podejmowały u siebie zespół Sokoła Katowice, który już przygotowywał się do gry o utrzymanie. Nasze siatkarki pewnie ograły przyjezdne zza między, nie oddając im ani jednego seta. To zwycięstwo pozwoliło im zająć czwarte miejsce w tabeli i zmierzyć się w play-offach z piątą drużyną, czyli Sokołem Radzionków. Rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw.

Pierwszy mecz podopieczne trenera Alana Poloka rozegrały 24 marca na wyjeździe. Spotkanie było bardzo wyrównane: pierwszego seta wygrały gospodynie, następne dwa padły łupem zawodniczek Silesii. Warto zaznaczyć, że w drugim secie Sokół zdobył tylko 12 punktów. W czwartym secie górą były radzionkowianki, wygrywając go na przewagi. Jednak w piątym secie przyjezdne postawiły sprawę jasno i wygrały cały mecz. Rewanż odbył się 7 kwietnia w hali przy ul. Bończyka. Tym razem siatkarki z naszego miasta nie pozostawiły przeciwniczkom wątpliwości i pewnie wygrały do zera.

Wyniki Silesii Volley:

  • Silesia Volley – Sokół Katowice 3:0 (25:19, 25:18, 25:17),
  • Sokół Radzionków – Silesia Volley 2:3 (25:18, 12:25, 21:25, 28:26, 6:15),
  • Silesia Volley – Sokół Radzionków 3:0 (25:19, 25:23, 25:21).

Tym samym mysłowiczanki czekają na swojego rywala w półfinałach. Awans do pierwszej ligi kobiet można uzyskać po turnieju ogólnopolskim, więc przed silesiankami jeszcze długa droga. Jedynym pewnikiem w trzeciej grupie drugiej ligi jest spadek Polonii Łaziska Górne, która przegrała oba mecze o utrzymanie: z Sokołem Katowice i KPKS-em Halemba.

Komentarze