Powstaną strefy aktywności pod chmurką?

fot. mist.gov.pl

Mysłowicki magistrat złożył wniosek o dofinansowanie budowy „Otwartych stref aktywności”, które mają powstać w kilku dzielnicach miasta. Z inicjatywą wyszły rady dzielnic: Brzęczkowice-Słupna, Brzezinka, Larysz-Hajdowizna, Kosztowy oraz Ławki.

„Otwarte strefy aktywności” to rządowy program rozwoju infrastruktury sportowej, który dofinansowuje budowę miejsc czynnego wypoczynku w dwóch wariantach, podstawowym i rozszerzonym. W skład pierwszego wchodzą siłownia plenerowa oraz strefa relaksu. Drugi wariant to siłownia plenerowa, strefa relaksu, plac zabaw o charakterze sprawnościowym, a także ogrodzenie całego terenu.

– „Otwarta strefa aktywności” w dzielnicy Brzęczkowice-Słupna ma powstać przy ul. Nygi, w Brzezince przy ul. Wrzosowej, w Laryszu przy ul. Konopnickiej, w Kosztowach przy ul. Migdałowej, natomiast w Ławkach przy ul. Krasowskiej. Dzielnica Ławki przekazała na ten cel kwotę 25 tys. zł, pozostałe po 50 tys. zł – informuje rzecznik prasowy ratusza Joanna Frysztacka. – Koszt inwestycji to blisko 400 tys. zł, z czego połowa zostanie pokryta ze środków zabezpieczonych w budżecie miasta na zadania wskazane przez rady dzielnic – dodaje. Decyzję o przyznaniu dofinansowania poznamy pod koniec czerwca.

Komentarze