Piłka ręczna. Siódemka zaliczyła trzy porażki z rzędu

fot. MUKS Siódemka

W poprzednim wydaniu „Gazety Mysłowickiej” pisaliśmy o hossie Siódemki Mysłowice, niestety trwała ona tylko przez kilka meczy.

W pierwszym spotkaniu po podziale grup na mistrzowską i niemistrzowską, 11 marca, mysłowiczanie podejmowali w hali przy ul. Bończyka zespół Grunwaldu Ruda Śląska. Niestety, o wiele bardziej doświadczona i utytułowana ekipa przyjezdnych spokojnie wygrała mecz, strzelając dwa razy więcej bramek. Tydzień później szczypiorniści Siódemki pojechali do Puław, by zmierzyć się z rezerwami tamtejszych Azotów. Spotkanie miało wyrównany przebieg, jednak to gospodarze wygrali różnicą siedmiu bramek. Dwa tygodnie później do Mysłowic przyjechał zespół HLB Buskowianka. Kolejny mecz u siebie zakończył się porażką i aż 11. bramkami różnicy, chociaż gra do przerwy nie zwiastowała tak wysokiej przegranej.

Wyniki MUKS Siódemki:

  • Siódemka – Grunwald Ruda Śląska 17:34 (7:19),
  • Azoty II Puławy – Siódemka 29:22 (17:11),
  • Siódemka – HLB Buskowianka 17:28 (10:13).

Aktualnie mysłowiccy piłkarze ręczni zajmują piątą lokatę w grupie niemistrzowskiej w gronie siedmiu zespołów. W ostatniej kolejce pauzowali, a 21 kwietnia zagrają w Rudzie Śląskiej z Grunwaldem.

Komentarze