Będzie się działo w mysłowickiej hali sportowej

Plakat MOSiR

Po gali boksu w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bończyka odbędą się dwie kolejne duże imprezy sportowe: mistrzostwa Śląska w kulturystyce i fitnessie oraz gala MMA.

Mysłowiczanie głodni najlepszej sportowej rozrywki na żywo w ostatnim czasie nie mogą narzekać. Gala boksu okazała się strzałem w dziesiątkę. Teraz do Mysłowic zawitają następne zawody najwyższej rangi. Pierwszymi z nich będą mistrzostwa Śląska w kulturystyce i fitnessie 14 i 15 kwietnia. W sobotę od godz. 15, a w niedzielę od godz. 10 zawodnicy staną w szranki w ponad 30. kategoriach.

Natomiast 16 czerwca w naszym mieście zagości Silesian MMA Challenge. Impreza odbędzie się w pełnowymiarowym oktagonie. Nowo powstała federacja zainauguruje swoją działalność właśnie w Mysłowicach. Obecnie są kontraktowani zawodnicy, ale już dziś wiadomo, że odbędzie się siedem walk zawodowych i cztery amatorskie, a wśród nich: walka kobiet w formule K1, walki w formule kickboxing/K1 oraz w formule MMA. Do tej pory zostały potwierdzone dwie pary, które zawalczą w oktagonie. Sławomir Rawiński stanie naprzeciw Lubo Slovika (Słowacja), a Tomasz Romanowski zmierzy się z Damianem Sewerynem. Nad jakością sędziowania będzie czuwać światowej sławy sędzia związany z federacją KSW Tomasz Bronder. O oprawę muzyczną show zadbają skrzypaczka Kolina oraz piosenkarki Iwona Węgrowska i Monika Kliś. Wśród gości pojawią się Artur „Kornik” Sowiński, Pavel Ladziak, Sylwia Peretti, Tyberiusz „Tyberian” Kowalczyk i Damian Petrow. By być na bieżąco z dodawanymi do karty walkami, polecamy śledzenie facebookowego profilu federacji: Silesian MMA Challenge.

Komentarze