Wieści z lekkoatletycznych aren

Triumfatorzy 46. edycji Crossu Mysłowickiego fot. MOSiR Mysłowice

Od ostatniego wydania „Gazety Mysłowickiej” w naszym mieście odbyły się dwie biegowe imprezy.

24 lutego na trasach Promenady odbyła się 46. już edycja Crossu Mysłowickiego. Niestety, zważywszy na pogodę i niedyspozycję wielu zawodników, na starcie stanęło tylko 150 uczestników. Rywalizacja rozegrała się w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. W sumie odbyło się dziesięć biegów. Wśród dekorowanych na podium przez miejskich dygnitarzy znaleźli się oczywiście mysłowiczanie. Milena Pyka, mieszkanka naszego miasta, a reprezentantka klubu MKS MOS Płomień Sosnowiec, nie miała sobie równych na dystansie 3 000 m. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął biegacz UKS-u Chromik Paweł Szreniawa (4 000 m). Szczegółowe wyniki wszystkich biegów można znaleźć na stronie www.mosir.myslowice.pl.

Tydzień później w tym samym miejscu odbyły się mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych. Z tych samych powodów co siedem dni wcześniej na starcie pojawiło się jedynie 172 sportowców. Najlepiej z UKS-u Chromik poradzili sobie Maja Klimczak i Paweł Szreniawa. Maja wywalczyła złoty medal na dystansie 1 000 m, natomiast Paweł uplasował się na drugiej lokacie biegu na 5 000 m. Młoda biegaczka będzie reprezentować Mysłowice 24 marca na zawodach koło Częstochowy, a Paweł Szreniawa 17 marca wystartuje na mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Żaganiu.

Ponadto na najmłodszych czekają trzy ostatnie starty w ramach Młodzieżowych Biegów Przełajowych. Mają się one odbyć 17 marca oraz 7 i 14 kwietnia. Uroczyste podsumowanie imprezy zaplanowano na 21 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka.