Skrzyżowanie Moniuszki i Chopina: będą progi zwalniające

fot. ARAmedia

Nie rondo, nie sygnalizacja świetlna, ale progi zwalniające mają wpłynąć na bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Chopina. Zostaną tam zamontowane już z początkiem kwietnia.

Skrzyżowanie ul. Moniuszki i Chopina to jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc w naszym mieście. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni miały tam miejsce dwie kraksy. Magistrat już w ubiegłym roku podjął decyzję o konieczności przebudowania feralnego skrzyżowania.  – Tuż przy skrzyżowaniu znajdują się nieruchomości prywatne. Budowa ronda wiązałaby się z „zabraniem” z nich gruntu, a tego chcielibyśmy uniknąć. Sygnalizacja świetlna z kolei będzie znacznie spowalniać ruch, dlatego na tę chwilę najbardziej skłaniamy się ku wyniesieniu całego skrzyżowania – informowała ówczesna rzecznik urzędu miasta Kamila Szal.

I zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami wybór padł na wyspowe progi zwalniające, które pojawią się z każdej strony skrzyżowania. Ich zadaniem będzie wymuszenie zmniejszenia prędkości przez kierowców, a co za tym idzie, uspokojenie ruchu. – Do końca marca potrwa przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji. Progi zwalniające zostaną zamontowane w pierwszych tygodniach kwietnia – zapewnia Joanna Frysztacka, rzecznik prasowy magistratu.

Komentarze