„Szybki PIT”: możemy liczyć na pomoc w złożeniu zeznania podatkowego

Dyżury ekspertów czy punkty rozliczeń zeznań podatkowych w galeriach handlowych to tylko niektóre z udogodnień, jakie w tym roku w ramach akcji „Szybki PIT” zaproponuje nam Ministerstwo Finansów. Sprawdźcie, gdzie i jak skorzystać z pomocy przy rozliczaniu PIT-ów.

Deklaracje podatkowe za 2017 r. możemy składać do 30 kwietnia. Jednak jeśli finanse to dla was czarna magia, a rozliczenie się z fiskusem jest corocznym przykrym obowiązkiem, macie możliwość skorzystania z pomocy ekspertów czy stworzonych specjalnie na tę okoliczność stanowisk. – 6 i 7 kwietnia w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce będą czynne punkty rozliczeń PIT. Dzięki nim każdy podatnik w przerwie między zakupami będzie mógł wysłać swoje zeznanie przez internet. Takie same specjalne stanowiska komputerowe dla osób wysyłających PIT elektronicznie będą działać w urzędach skarbowych przez cały okres rozliczeniowy. 12, 19 i 26 kwietnia w Ministerstwie Finansów odbędą się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników dotyczące rozliczenia rocznego, natomiast 26 i 27 kwietnia, czyli pod koniec okresu na składanie deklaracji, kiedy w urzędach panuje wzmożony ruch, wszystkie urzędy skarbowe w Polsce będą pracowały dłużej – wylicza Agnieszka Patałąg z mysłowickiej „skarbówki”.

Ponadto wszelkie szczegóły potrzebne do złożenia PIT-u, m.in. instrukcje i broszury informacyjne, w każdej chwili znajdziecie na stronie internetowej www.szybkipit.pl.

Komentarze