Piłka ręczna. Trwa hossa Siódemki

fot. MUKS Siódemka

W tym roku szczypiorniści z Mysłowic rozegrali już trzy mecze. Wyniki są o wiele lepsze niż dotychczas, ponieważ na trzy stoczone boje udało im się wygrać aż dwa. Wszystkie zostały rozegrane w ramach rundy zasadniczej.

Pierwszym przeciwnikiem w nowym roku kalendarzowym był Orzeł Przeworsk. Piłkarze ręczni z Mysłowic walczyli na parkiecie w Przeworsku do samego końca, jednak wystarczyło to tylko do zmniejszenia strat po przerwie i przegranej trzema bramkami. Dwa tygodnie później, 9 lutego, Siódemka znowu grała na wyjeździe. Tym razem w Kielcach z SMS-em. Spotkanie było na tyle wyrównane, że zakończyło się remisem. Dopiero karne wyłoniły zwycięzcę, czyli przyjezdnych z Mysłowic. 17 lutego szczypiorniści Siódemki pewnie odprawili z kwitkiem gości z Krakowa, wygrywając jedenastoma bramkami.

Wyniki MUKS-u Siódemka:

  • Orzeł Przeworsk – MUKS Siódemka 27:24 (15:10),
  • SMS Kielce – MUKS Siódemka 26:26 (16:12) k. 3:4,
  • MUKS Siódemka – Krakowiak Szkoła Gortata 34:23 (17:9).

Niestety, dwie wygrane rzutem na taśmę nie uchroniły mysłowiczan przed grą w gorszej połówce drugiej ligi. Zespoły z miejsc poniżej czwartego zostały przydzielone do nowej grupy. Pozostałe drużyny walczą o awans do pierwszej ligi. W pierwszej kolejce kolejnej rundy Siódemka pauzowała. Następny mecz piłkarze ręczni z Mysłowic rozegrają „u siebie” z Grunwaldem Ruda Śląska 11 marca o godz. 15.

A do mysłowickiego zespołu dołączył kolejny zawodnik. Urodzony w 1999 r. Marek Trembaczowski występował wcześniej w MKS-ie Olimpia Piekary Śląskie. Mimo że Marek jest jeszcze ciągle juniorem, zdołał w swoim debiucie rzucić pierwsze bramki dla Siódemki.

Komentarze