Judo. Nie tylko Abu Dhabi

fot. Europejska Unia Judo

Oprócz sukcesów Alicji Gowarzewskiej i Dominiki Nowickiej mysłowiccy judocy świętowali w ostatnim miesiącu też inne zwycięstwa.

11 lutego zawodnicy UKS Judo wystartowali w otwartym kwalifikacyjnym turnieju ju-jitsu do kadry Śląska w Mysłowicach. Cała szóstka zdobyła medale. Dominika Nowicka i Jakub Dziedzic byli najlepsi w swoich kategoriach i wywalczyli złoto. Piotr Zdrodowski i Jakub Smaga stanęli na drugim, a Marcin Włoka i Igor Kozik na najniższym stopniu podium.

17 lutego Alicja Gowarzewska jako jedyna reprezentantka mysłowickiego klubu pojechała do Fuengiroli (Hiszpania) na Puchar Europy w judo. Wśród judoków z Europy, Afryki i obu Ameryk Alicja zdołała wywalczyć bardzo wysokie piąte miejsce.

W ten sam dzień dwie inne judoczki toczyły zmagania w Grand Prix Ostrawy w judo. Lepiej poradziła sobie Iga Frosztęga, która zdobyła złoty medal. Na piątej pozycji uplasowała się Sandra Szałkiewicz.

Natomiast 4 marca męska część klubu wzięła udział w otwartym turnieju kwalifikacyjnym w ju-jitsu, który odbył się w Krakowie. Igor Kozik i Piotr Zdrodowski wygrali wszystkie walki i zgarnęli medale za pierwsze miejsce. Jakub Dziedzic wywalczył srebro, natomiast Patryk Zdrodowski zajął najgorsze dla sportowca czwarte miejsce.

Komentarze