Będzie 20 nowych miejsc w miejskim żłobku

fot. UM

Mysłowicki żłobek w ramach programu „Maluch +” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otrzymał dofinansowanie do utworzenia 20 nowych miejsc w swojej placówce. Kwota dotacji to blisko 75 tys. zł.

Dzięki środkom z programu „Maluch +” miejski żłobek od 2011 r. otrzymuje dofinansowania do opieki nad dziećmi. Do tej pory dotacje wyniosły blisko 300 tys. zł., a kwotę tę powiększy tegoroczne wsparcie finansowe w wysokości prawie 75 tys. zł.

Nowelizacja przepisów prawnych umożliwiła zwiększenie liczby miejsc w istniejących placówkach, dzięki czemu od września do mysłowickiego żłobka będzie mogło uczęszczać 20 dzieci więcej. Dodatkowo jednostki niepubliczne dotowane przez miasto również liczą na możliwość zwiększenia liczby miejsc dla swoich podopiecznych. – Tego typu programy bardzo dobrze wpisują się w dzisiejsze realia, dlatego chętnie z nich korzystamy. Program zapewnia dzieciom opiekę do czasu osiągnięcia przez nich wieku przedszkolnego, co z kolei umożliwia ich rodzicom spokojny powrót do pracy. Korzystamy z tego dofinansowania od 2011 r. i nie wyobrażałam sobie, by w tym roku było inaczej – mówi dyrektor żłobka Joanna Sobolewska-Skowrońska.

Zasady rekrutacji do żłobka nie uległy zmianom. Zapisy w formie elektronicznej trwają cały rok i liczy się kolejność zgłoszeń.

Mysłowicki żłobek ma pod swoją opieką 92 maluchy i na chwilę obecną jest to maksymalna ilość, jaką może przyjąć. Jednostka podlega miastu, które na jej utrzymanie wydaje ponad 1,6 mln zł rocznie.

Nadesłano: UM




Komentarze