Początek roku w wykonaniu judoków

Już po świętach, a jeszcze przed feriami mysłowiccy judocy zdążyli wziąć udział w trzech turniejach. Pierwszym z nich, między 13 a 14 stycznia, był Międzynarodowy Turniej Judo w Bielsku-Białej.

W zawodach wystartowało jedenastu młodych sportowców, jednak na podium stanęło trzech. Iga Frosztęga zdobyła srebrny, a Halina Rydzikowska i Alicja Janeczko brązowe medale. Bardzo wysokie piąte miejsca wywalczyli Roksana Witek, Filip Cygan i Natalia Rusin.

W tym samym czasie na turnieju dla dzieci w Sosnowcu zameldował się Krystian Raś. Jedyny przedstawiciel UKS Judo zdołał stanąć na drugim stopniu podium.

Tydzień później w Bytomiu odbyły się mistrzostwa Śląska. Trener Ryszard Dziewulski zabrał na te zawody ósemkę mysłowiczan. Najlepiej z nich wypadła Alicja Gowarzewska, która w kategorii juniorek młodszych została mistrzynią Śląska. Dominika Nowicka zdobyła srebrny medal wśród juniorek, a Igor Kozik brązowy wśród młodzików. Oprócz tego wysokie miejsca zajęli Alicja Janeczko (czwarte) i Marcin Włoka (piąte).

Młodzi reprezentanci UKS Judo wrócą do rywalizacji już w weekend. W tym miejscu warto wspomnieć, że w minionym roku zdobyli aż 314 medali, z czego 192 w judo, a 122 w ju-jitsu. Spośród ogółu 133 to złote, 100 – srebrne, a 81 – brązowe. Są wśród nich zdobycze z zawodów najwyższej rangi: Pucharu Świata, Europy i Polski oraz mistrzostw Polski i Europy. Miejmy nadzieję, że obecny rok będzie przynajmniej tak samo owocny w osiągnięcia sportowe jak poprzedni.