Piłka nożna. Przygotowania do rundy wiosennej w toku

fot. foter.com

Po zimowej przerwie do treningów wrócili piłkarze. Rozgrywki w lidze okręgowej rozpoczną 17 marca.

Przygotowania Unii Kosztowy wystartowały 16 stycznia. Treningi odbywają się i do końca rundy przygotowawczej mają się odbywać trzy razy w tygodniu. Część z nich prowadzona jest na sali gimnastycznej, a część na boisku piłkarskim. Wiemy, że z drużyną trenuje czterech nowych zawodników, jednak na konkrety trzeba jeszcze poczekać. Piłkarze zdążyli też rozegrać już trzy mecze kontrolne. Na pierwszy ogień poszła drużyna z Szopienic. Mysłowiczanie nie pozostawili jej złudzeń, wygrywając aż 6:0. Bramki strzelali: Pawłowski, Małkowski, Kowalski, Karwat, Wadas i zawodnik testowany. 3 lutego kosztowianie zagrali na wyjeździe z MKS-em Lędziny. Dwie bramki strzelił Wolny, a Unia mogła się cieszyć z drugiego zwycięstwa. Tydzień później, również na wyjeździe, kosztowianie zaaplikowali sześć goli ekipie Wyzwolenia Chorzów, która zdołała zdobyć jedynie honorową bramkę. Strzelali: Malkowski (x3), Gadaj (x2) oraz Krawczyk.

Reszta sparingów także zostanie rozegrana poza Mysłowicami. 17 lutego przeciwnikiem podopiecznych trenera Gawendy będzie Górnik Piaski, 24 lutego Tęcza Błędów, 3 marca Unia Strzemieszyce, a 10 marca GKS II Tychy. 17 marca mysłowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Piastem Bieruń Nowy w pierwszej kolejce po zimowej przerwie.

Kocina także nie próżnuje. Treningi na sztucznym boisku przeplatane są z zajęciami na sali gimnastycznej oraz siłowni. Na razie są to głównie przygotowania kondycyjne i motoryczne. Na ten moment o transferach nic nie słychać. Wiadomo jednak, że wiosną nie zobaczymy pomocnika Marcina Golasza, który uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany grą w mysłowickiej drużynie, klub prosi o kontakt pod numerem telefonu 600 592 881.

„Górnikom” nie udało się także rozegrać jeszcze żadnej gry kontrolnej, co więcej, sparing z Victorią Jaworzno planowany na 11 lutego został odwołany. Zatem pierwszym przeciwnikiem podopiecznych trenera Wilka będzie Wyzwolenie Chorzów 17 lutego. Następnie Górnik 09 zagra 24 lutego z UKS-em Szopienice, 3 marca z Orłem Mokre, a 10 marca ze Śląskiem Świętochłowice. 17 marca, w pierwszym ligowym meczu w tym roku, Kocina zmierzy się na wyjeździe z Wawelem Wirek.

Komentarze