Piłka ręczna. Ruszyły zmagania w międzynarodowej lidze

fot. MUKS Siódemka

Młodsi reprezentanci MUKS Siódemki Mysłowice rozpoczęli grę w polsko-czesko-słowackiej lidze szczypiorniaka. Pierwszy z turniejów odbył się w naszym mieście 16 i 17 grudnia.

Maria Ryś i Marek Hanusiak byli głównymi organizatorami turnieju. Zawody nie odbyłyby się bez wsparcia sponsorów, którymi byli: Kaufland, Danone, Wakstyl, Poliwczak, Capital Group, Marek Hanusiak, Szkoła Podstawowa nr 4, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Mysłowice.

W turnieju udział wzięły po dwa zespoły z Polski, Czech i Słowacji. Mysłowiccy piłkarze ręczni zdołali wywalczyć piątą lokatę, a wygraną cieszyli się przyjezdni z Frydka-Mistka (Czechy).

Ponadto swój ostatni mecz w lidze rozegrali seniorzy. W Mysłowicach podopieczni Krzysztofa Przybylskiego bardzo dobrze spisali się w spotkaniu z liderem z Bochni. Ostatecznie to jednak przyjezdni zdołali wygrać różnicą czterech bramek. Na wyróżnienie w naszym zespole zasługują Jakub Mauer, który zdobył największą ilość bramek, oraz świetnie spisujący się w bramce Dawid Wilk.

Więcej o polsko-czesko-słowackiej lidze szczypiorniaka przeczytacie tutaj.

Komentarze