Lenka jedzie do Wiednia

fot. arch.

Udało się zebrać potrzebną kwotę, czyli ponad 600 tys. zł, aby Lenka Surma mogła wyjechać do Austrii na roczne leczenie. O zbiórce było tak głośno, że już po kilku dniach wyznaczony cel został osiągnięty. Dziewczynka i jej mama mogą się pakować.

Darczyńcy wspierający Lenkę w tej nierównej walce ze złośliwym nowotworem mózgu okazali się bardzo hojni i mocno zaangażowani w pomoc. Łącznie udział w zbiórce na siepomaga.pl wzięło 30 681 osób, a kwota wciąż nie przestaje rosnąć.

Ten wyjazd to ostatnia szansa, by pozbyć się nowotworu, który trzykrotnie wycinany wciąż odrasta. Pojawiają się też przerzuty, a polska służba zdrowia wyczerpała już wszelkie sposoby leczenia. Dlatego jedyna nadzieja w wiedeńskiej klinice, gdzie przez rok prowadzona będzie kosztowna terapia protokołem MEMMAT.

Oprócz internetowej zbiórki pieniędzy organizowane były i nadal są inne akcje. Piotr Wróbel znów wyruszył w pieszą podróż, tym razem do Krakowa, a w jej trakcie cały czas nawoływał do wsparcia Lenki. Na Facebooku funkcjonuje profil o nazwie Lenkowy Kramik, gdzie trwają licytacje różnych przedmiotów lub atrakcji. Nadal można też kupić piosenkę „Biały puch” w wykonaniu Jacka Kuderskiego wraz z córką Tamarą. Utwór znajdziecie tutaj.

19 stycznia w Przedszkolu nr 5 odbędzie się zimowy koncert z licytacjami, a część zebranych tego dnia pieniędzy zasili konto Lenki. Można także oddawać fanty na aukcję. Kolejna okazja do wsparcia siedmiolatki nadarzy się podczas koncertu charytatywnego w Mysłowickim Ośrodku Kultury. 24 stycznia, dzięki Szkole Podstawowej nr 4, zagra tam jazzowy duet Ida Sete & Andrii Sacheva. Muzycznie i charytatywnie będzie również na karnawałowym balu charytatywnym organizowanym przez fundację Pozwól Żyć. W trakcie tej imprezy pieniądze zbierane będą dla trzech chorych dziewczynek, w tym właśnie dla Lenki Surmy. Bal odbędzie się 10 lutego o godz. 19 w Domu Ludowym przy pl. Mieroszewskich 1.

Komentarze