Komunikacyjna rewolucja. Jeden bilet dla trzech przewoźników

fot. ARAmedia

Powstała jedna, wspólna taryfa biletowa w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Od teraz bez przeszkód i dodatkowych kosztów odwiedzimy swoich sąsiadów z 41 miast i gmin.

Nowa taryfa weszła w życie 1 stycznia. Podróże komunikacją miejską są teraz łatwiejsze i swobodne. Nie trzeba kupować różnych biletów, bo na jednym przejedziemy nawet 90 minut. Komunikacja publiczna pozwoli na dojazd bez przeszkód np. z Sosnowca na tyskie Paprocany lub z Tychów do Teatru Rozrywki w Chorzowie. Ale wspólna taryfa dla biletów jednorazowych to dopiero pierwszy krok. W planach jest także ujednolicenie cenników dla biletów okresowych.

Dotychczas w aglomeracji śląskiej obowiązywały odmienne bilety na liniach MZK Tychy, a inne w KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry, co powodowało nawet podwójne koszty przejazdu i mogło zniechęcać do podróżowania transportem publicznym.

Dodatkowe ułatwienie wprowadzono dla dzieci i młodzieży do lat 16, mieszkańców metropolii. Otóż od nowego roku mogą dojeżdżać do szkoły, na zajęcia dodatkowe, a nawet do kina zupełnie za darmo i to przez cały rok, również w wakacje.

Więcej szczegółów na stronie www.metropoliajedziemy.pl.

Komentarze