Znów podzielimy się ciepłem z potrzebującymi

fot. MFPPC

Zbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim świąteczne porządki. Wielu z nas z pewnością czeka także przegląd szaf. Jeśli znajdziecie w nich niezniszczone, ale już niepotrzebne kurtki, swetry, czapki czy szaliki, powieście je na specjalnych wieszakach stojących w naszym mieście i włączcie się w „Wymianę ciepła”.

„Wymiana ciepła” jest banalnie prosta. Na wieszaku ustawionym na ulicy zostawiamy zbędne rzeczy, a marznący mogą je sobie zabrać. Prościej nie można, i w tej prostocie całe powodzenie akcji, którą już po raz drugi prowadzi w naszym mieście Mysłowicka Fundacja Po Pierwsze Człowiek. W ubiegłym roku akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, dlatego w tym roku powraca na mysłowickie ulice. Pierwsze ogólnodostępne wieszaki stanęły już przy ratuszu oraz Przedszkolu nr 5 przy ul. Armii Krajowej 28.

Skąd cały pomysł? – Młody węgierski pianista i aktywista Gerlóczy Zsigmond uruchomił akcję społeczną, w wyniku której w ciągu 72 godzin w całych Węgrzech pojawiło się ponad 200 wieszaków z ciepłą odzieżą dla potrzebujących. W Polsce zaczęło się przed ratuszem na warszawskiej Woli, a potem poszło jak lawina. Dziś wieszaki stoją już w wielu polskich miastach i ciągle zgłaszają się kolejni chętni. Mapę miejsc z wieszakami można znaleźć na facebookowej stronie Wymiana ciepła – tłumaczy Izabela Piekarczyk, prezes Mysłowickiej Fundacji Po Pierwsze Człowiek. O tym, w których miejscach w naszym mieście będą pojawiały się kolejne wieszaki, fundacja będzie informować na swoim profilu na Facebooku.

Plakat MFPPC

Komentarze