Zgotowali dzieciakom nowe pokoje

fot. nadesłano

Dobiegł końca remont pomieszczeń w Domu Dziecka im. Ojca Pio sfinansowany przez prywatnych darczyńców. Pieniądze na ten cel zbierano podczas czerwcowych obchodów Dnia Dziecka w Szybie Bończyk.

Impreza pod hasłem „Gotuj się do pomocy” z każdym rokiem przybiera na sile. O pomyśle na tę formę pomocy opowiada Maciej Sikora, właściciel Szybu Bończyk i bistro Braks: – Spotykamy się 1 czerwca: mysłowiccy przedsiębiorcy, politycy, osoby znane i lubiane. Po pierwsze organizujemy przez cały dzień zabawę dla dzieciaków z domów dziecka, a po drugie zbieramy fundusze na określony cel.

W tym roku celem zbiórki była renowacja pomieszczeń mysłowickich domów dziecka przy ul. Żeromskiego i Leśnej. W sumie zebrano 12 090 zł. Prace w Domu Dziecka im. Ojca Pio na Słupnej zakończyły się w grudniu. Objęły kompleksowy remont pokoju z aneksem kuchennym. Zmieniono zagospodarowanie pomieszczenia, wyburzono ściany działowe, wypłytkowano aneks kuchenny, wymieniono instalacje techniczne i lampy, a całość pomalowano. W pomieszczeniu pojawiły się nowe meble ufundowane przez firmę Art Urszula Gwóźdź. Fundacja PKO zakupiła stół i krzesła. Farby i lakiery przekazał market budowlany Stobud. Dzięki pozostałym środkom finansowym zakupiono łóżka dla dzieci.

Radości z zakończonego remontu nie kryła dyrektor placówki Krystyna Wolwiak. – Chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej inicjatywy. To dla nas ogromne wsparcie – mówiła. Kolejna edycja akcji „Gotuj się do pomocy” już w za pół roku. Wcześniej, bo już 27 stycznia, w mysłowickim Szybie Bończyk odbędzie bal charytatywny na rzecz hospicjum Cordis. Serdecznie zapraszamy – warto pomagać!

Nadesłano: Promenada PR
Komentarze