Start jarmarku świątecznego. Sprawdź, co będzie się działo

fot. UM

Drewniane budki już zapełniły serce miasta, bo właśnie dzisiaj rozpoczyna się długo wyczekiwany bożonarodzeniowy jarmark, który potrwa aż trzy dni. Szykuje się wiele atrakcji oraz bardzo świąteczna atmosfera.

Na godz. 14 zaplanowane jest oficjalne rozpoczęcie jarmarku. Następnie na scenie wystąpią szkoły i przedszkola, a wieczorem mysłowickie chóry: Jubilate Deo i Familia zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Sobota szykuje się teatralnie i tanecznie, a ostatni dzień jarmarku to przede wszystkim wspólne kolędowanie z Happy Big Bandem, świąteczne podskoki ze studiem I Fly, a także spektakl teatralny i przyjazd św. Mikołaja.

Na stoiskach jak zawsze znajdą się piękne bombki, świece, stroiki, dekoracje z haftu, ceramiki i decoupagu, a także tradycyjne i regionalne potrawy. Organizatorzy obiecują, że będzie można spróbować ręcznie lepionych pierogów i pierników, domowej roboty makaronu oraz swojskich specjałów, takich jak krupnioki, smalec, masło, naturalnie wędzone szynki, polędwice, schaby i gęsina. Każdy znajdzie tam coś dla siebie i swoich najbliższych. Taki kiermasz to doskonała okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne bożonarodzeniowe dekoracje i na pewno trafione prezenty pod choinkę.

Dodatkowymi atrakcjami jarmarku będą żywa szopka, karuzela, rzeźbienie w lodzie, zabawy z elfami, zdjęcia z Mikołajem, degustacje potraw oraz gry i zabawy z nagrodami. Szczegółowy plan znajdziecie na plakacie poniżej.

Plakat UM

Komentarze