Piłka ręczna. Co słychać w Siódemce?

fot. MUKS Siódemka

Od poprzedniego wydania „Gazety Mysłowickiej” MUKS Siódemka Mysłowice zdołał wygrać drugi mecz w tym sezonie. Dotarła do nas również informacja o tym, że młodzi piłkarze ręczni wezmą udział w międzynarodowym turnieju.

W połowie listopada mysłowiccy szczypiorniści pojechali do Kielc na mecz z tamtejszym Vive II. Niestety po wyrównanym spotkaniu rezerwy mistrza Polski z poprzedniego sezonu okazały się za silne i wygrały różnicą sześciu bramek. 25 listopada wreszcie przyszła wygrana. Nasi piłkarze podejmowali w hali przy ul. Bończyka sąsiada z tabeli, czyli Glorię Katowice. Mysłowiczanie przegrywali do przerwy, jednak w drugiej połowie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę różnicą pięciu punktów. Niestety, tydzień później wróciła smutna rzeczywistość. Rywal zza miedzy, MUKS Zagłębie Sosnowiec, okazał się lepszy aż o dziewięć bramek.

Wyniki Siódemki:

  • Vive II Kielce – Siódemka 31:25 (20:13),
  • Siódemka – Gloria Katowice 25:20 (11:12),
  • Zagłębie Sosnowiec – Siódemka 30:21 (12:10).

Kolejny mecz mysłowiccy szczypiorniści rozegrają 16 grudnia o godz. 17 w hali przy ul. Bończyka. Ich przeciwnikiem będzie MOSiR Bochnia. Na ten moment Siódemka zajmuje siódmą lokatę w tabeli.

Na temat obecnej sytuacji w klubie wypowiedział się wiceprezes Marek Hanusiak: – Ten sezon nie dał nam na razie zbyt wielu punktów, ale sama gra jest na pewno dużo lepsza niż w tamtym sezonie. Większość meczy jest wyrównana i nie kończy się porażkami różnicą 10 czy 15 bramek. Jesteśmy młodym zespołem z dużym potencjałem, chęcią do rozwijania się i walki. Musimy grać, ogrywać się, co na pewno przyniesie wyniki już w tym sezonie i na pewno w następnych. W szatni atmosfera jest znakomita, wszyscy zawodnicy i trenerzy dogadują się bardzo dobrze.

Warto wspomnieć, że szeregi zespołu przed startem rozgrywek zasiliło aż sześciu piłkarzy: Tomasz Wicik, doświadczony zawodnik, który jest bardzo bramkostrzelny, a grał m.in. w zespołach z Piekar Śląskich i Rudy Śląskiej, Adam Maniera, który przeszedł z SPR-u Grunwald Ruda Śląska, Dominik Sitkiewicz, występujący na prawym skrzydle, również pozyskany z SPR-u Grunwald Ruda Śląska, Oleksandr Voitsekhovskyi, pochodzący z Ukrainy środkowy rozgrywający, Bartosz Aronik, 17-letni bramkarz, który już pokazał swoje umiejętności, oraz Krzysztof Witkowicz, 15-letni junior, dla którego ten sezon jest pierwszy w seniorskiej piłce ręcznej.

Wiceprezes podzielił się także wrażeniami ze współpracy z nowym trenerem Krzysztofem Przybylskim. – Współpraca układa się bardzo dobrze, jego treningi są wymagające, a to przekłada się na boisko. Trener prowadzi także indywidualne zajęcia bramkarskie, czego bramkarze nie mieli okazji robić w poprzednim sezonie. Ogromne doświadczenie i profesjonalizm trenera Przybylskiego motywuje zawodników do pracy, co przejawia się w dużej frekwencji. Trener prowadzi także akademię piłkarską w Mysłowicach, szkoląc młodych adeptów piłki ręcznej – tłumaczy.

Czesko-słowacko-polska liga szczypiorniaka

Jakby w nawiązaniu do ostatniego zdania Marka Hanusiaka przekazujemy informację o tym, że młodsi szczypiorniści Siódemki wezmą udział w międzynarodowym turnieju. Młodzieżowa drużyna (roczniki ’03, ’04 i ’05) po przebrnięciu przez wojewódzkie zmagania zagra swoje turnieje z RHC Karviną, RHC Frydkiem-Mistkiem, MSK Kysuckem Novym Mestem oraz MKS-em Ustroń. Do obsadzenia pozostało jeszcze jedno wolne miejsce dla klubu ze Słowacji.

Liga powstała dzięki porozumieniu regionalnych związków piłki ręcznej w Katowicach, Ostrawie i Trenczynie. Swoje pierwsze mecze mysłowiczanie rozegrają w Polsce już 16 i 17 grudnia, jednak do tej pory nie zostało wyznaczone miejsce turnieju. Kolejne rundy odbędą się 13 i 14 stycznia w Słowacji oraz 10 i 11 lutego w Czechach.

Na zawodach będą obowiązywać międzynarodowe przepisy piłki ręcznej z wyłączeniem czasu gry. Starsi zawodnicy (wśród których jest MUKS Siódemka) będą grać dwie połowy po 20 minut z pięciominutową przerwą.

Komentarze