Judo. Pożegnanie trenera

fot. judomyslowice.eu

26 listopada nastąpiło oficjalne pożegnanie wieloletniego trenera UKS Judo Mysłowice Mariusza Figlusa. Chociaż szkoleniowiec zakończy współpracę z klubem z końcem roku, zdecydowano się uhonorować go podczas mistrzostw Mysłowic w judo. W ramach podziękowań zawodnicy oddali trenerowi po jednym ze zdobytych przez siebie medali.

18 i 19 listopada judocy wystartowali w międzynarodowym turnieju w Rybniku. Złote krążki udało się wywalczyć Roksanie Witek, Filipowi Cyganowi, Idze Frosztędze i Kamilowi Hulinowi. Srebro to zasługa Haliny Rydzikowskiej, Sandry Szałkiewicz i Jakuba Dziedzica. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Zdrodowski.

Kolejnym sprawdzianem formy były właśnie mistrzostwa Mysłowic rozegrane w hali przy ul. Bończyka. Na 10 medali zdobytych przez zawodników UKS Judo złożyły się trzy złote (Sandra Szałkiewicz, Kamil Hulin i Alicja Janeczko), trzy srebrne (Halina Rydzikowska, Iga Frosztęga i Piotr Zdrodowski) oraz cztery brązowe (Roksana Witek, Natalia Rusin, Filip Cygan i Igor Kozik). Drużynowo mysłowiczanie zajęli siódmą lokatę.

W tym samym czasie w Warszawie walczyli Filip Kocima i Alicja Gowarzewska. Judocy z Mysłowic zostali powołani do kadry województwa śląskiego na drużynowe mistrzostwa Polski w judo. Obie ekipy wywalczyły wicemistrzostwo wśród juniorów młodszych.

Tydzień później, 2 grudnia, trójka mysłowiczan wzięła udział w otwartych mistrzostwach Bytomia. Najlepiej zaprezentował się Kamil Hulin, który zdobył złoty medal. Sandra Szałkiewicz wywalczyła brąz, a Iga Frosztęga została sklasyfikowana na piątym miejscu.

Dzień później w Mysłowicach odbył się Puchar Polski juniorów młodszych w ju-jitsu. W kat. do 60 kg całe podium opanowali zawodnicy UKS Judo: Jakub Dziedzic wygrał, Marcin Włoka był drugi, a Piotr i Patryk Zdrodowscy zajęli ex aequo trzecie miejsce. Oprócz nich złote medale wywalczyli Jakub Smaga i Igor Kozik. Tym samym mysłowiczanie nie przegrali z nikim spoza ich klubu.

Równolegle na tatami w Gliwicach dzieci walczyły w mikołajkowym turnieju judo. Cała piątka zawodników UKS Judo zdołała wywalczyć medale. Ze złotem wrócili Filip Cygan, Krystian Raś i Roksana Witek, a z brązem Franciszek Długajczyk i Natalia Rusin.

Komentarze