Znów zaproszą samotnych do wspólnego stołu

fot. Szyb Bończyk

Jesteś osobą samotną i nie masz z kim spędzić nadchodzących świąt Bożego Narodzenia? Masz odrobinę wolnego czasu, chcesz wesprzeć materialnie lub osobiście to wspaniałe wydarzenie? Spotkajmy się wszyscy 24 grudnia w mysłowickim Szybie Bończyk!

Już po raz piąty właściciele Szybu Bończyk wraz z ks. Rafałem Ryszką zapraszają do siebie osoby samotne na prawdziwą wigilię. Jak podkreślają, istotne jest, że wydarzenie odbywa się właśnie 24 grudnia. – Tego dnia nikt nie powinien być sam. Dlatego, jak co roku, organizujemy spotkanie dokładnie w Wigilię o godz. 13. Zachęcamy osoby samotne, aby zgłaszały do nas chęć udziału. Ci, którzy chcą pomóc, są również mile widziani – mówią Aneta i Maciej Sikorowie, fundatorzy wigilii dla samotnych.

W organizacji wydarzenia weźmie również udział Piotr Olszowski, który zadeklarował swoją pomoc już po raz trzeci. Także miasto wesprze finansowo urządzenie spotkania. Organizatorzy zachęcają osoby samotne i potrzebujące do wzięcia udziału w wieczerzy. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 519 116 713 lub osobiście w bistro Braks.

– Tutaj nasz apel do mysłowiczan: jeśli znacie osoby z sąsiedztwa czy osiedla i wiecie, że w tym dniu są samotne, przekażcie im tę informację, a za ich zgodą możecie dokonać zgłoszenia udziału w kolacji wigilijnej. Firmy i instytucje, ale również wolontariuszy chcących współtworzyć naszą akcję, serdecznie zapraszamy. Sprawmy, aby w ten ważny dzień nikt nie czuł się samotnie – zachęcają organizatorzy.

Nadesłano
Komentarze