Straż miejska ma nową siedzibę

fot. UM

Strażnicy miejscy z pl. Wolności przenieśli się do pomieszczeń przy ul. Strażackiej 7, które wcześniej zajmowała straż pożarna. W nowych biurach pracują od 2 listopada.

Pomieszczenia po strażnicy stały puste od lipca, gdy strażacy przenieśli się do nowej komendy na ul. Mikołowską. Po niewielkim remoncie i zaadaptowaniu ich na potrzeby straży miejskiej możliwa była przeprowadzka. Oprócz pomieszczeń biurowych do dyspozycji strażników jest szatnia, jadalnia, sala odpraw i duża świetlica. Dzięki temu mundurowi będą mogli poszerzyć swoją działalność profilaktyczną. Planują organizować tam spotkania edukacyjne dla dzieci, a także rozmowy z grupami dorosłych na temat bezpieczeństwa w mieście.

Budynek przy Strażackiej sprawi, że praca strażników będzie bardziej komfortowa, ułatwi spotkania z mieszkańcami, a także pozwoli odwiedzającym łatwo wejść do środka, co w poprzedniej siedzibie sprawiało problem. Budynek jest własnością Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Państwowej Straży Pożarnej. Straż miejska będzie go zajmować na podstawie umowy użyczenia.

Komentarze