Remontują MOK przy Grunwaldzkiej i w Brzezince

fot. UM

184 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ponad 64 tys. zł z miejskiego budżetu pozwolą zmienić się Mysłowickiemu Ośrodkowi Kultury nie do poznania. W placówce przy ul. Grunwaldzkiej 7 trwają remonty, niebawem trafi tam także nowoczesny sprzęt.

– Wystrój Sali Małych Form MOK przy ul. Grunwaldzkiej nie zmienił się od 70 lat. Teraz zyska ona m.in. nową instalację elektryczną, mocno unowocześni się także estetyka tego miejsca – zapewnia rzecznik magistratu Kamila Szal. Prócz sali remontowana jest również prowadząca tam klatka schodowa i przyległy do niej hol. Ministerialna dotacja pozwoli też na doposażenie sali widowiskowej, w której pojawi się dodatkowy sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy, odświeżone zostaną fotele, wykładziny i zawisną nowe kotary.

– Warto wspomnieć, że to nie jedyne prace remontowe odbywające się w MOK. Od września trwa termomodernizacja filii w Brzezince, czyli dawnego kina Znicz. Budynek zostanie ocieplony, dzięki czemu poprawi się również estetyka jego elewacji. Dodatkowo wymieniona zostanie m.in. stolarka okienna, a także system centralnego ogrzewania – wylicza Szal.

Prace w Brzezince mają się zakończyć we wrześniu 2018 r., natomiast przy Grunwaldzkiej 7 już pod koniec tego roku.

Komentarze