Jesienna część MBP za nami

Młodzieżowe Biegi Przełajowe wracają w marcu fot. MOSiR

W trzy soboty października i jedną listopada młodzi lekkoatleci biegali w kolejnej edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych.

7, 21 i 28 października oraz 4 listopada biegacze i biegaczki rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Dziewczęta ścigały się na dystansach 300 i 400 m, a dwie ostatnie grupy wiekowe na 800 m. Natomiast chłopcy walczyli o zwycięstwo na 300, 400, 800 i 1 000 m.

Wśród najmłodszych (rocznik ’09 i młodsze) na prowadzeniu znajdują się Agata Czarnecka z Bytomia, która trzy razy wygrała i raz była trzecia, oraz Mateusz Synowiec (SP2), który nie miał sobie równych we wszystkich biegach. Na piątym miejscu uplasowała się najwyżej sklasyfikowana mysłowiczanka, czyli Nadia Mika (SP1). Wśród chłopców na drugim miejscu także znajduje się reprezentant Mysłowic Igor Bitniok (SP1).

W drugiej kategorii wiekowej (roczniki ’07 i ’08) jak na razie na czele klasyfikacji stoją Paulina Zakrzewska (SP3), która tylko raz się „potknęła” i zajęła dziewiąte miejsce, a także Bartosz Kubiak z Sosnowca, który trzy razy był drugi i raz odniósł zwycięstwo. Póki co z mysłowickiej reprezentacji Jacek Błotko plasuje się na wysokiej, drugiej pozycji.

Rywalizację roczników ’05 i ’06 zdominował Maksymilian Mazurek z Piekar Śląskich, który wygrał wszystkie biegi. Na trzecim miejscu jest mysłowiczanin Bartłomiej Tomski (SP10). Na czele dziewczęcej klasyfikacji znajduje się Agata Wojciechowska z Bytomia, która trzykrotnie była druga i raz pierwsza. Tuż za jej plecami z trzema punktami straty uplasowała się Maja Kasprzyk (SP15).

W ostatniej kategorii (roczniki ’02, ’03 i ’04) ma miejsce podobna sytuacja jak u młodszych chłopców. Na pierwszym miejscu wszystkie biegi ukończył Adrian Romberg z Bytomia. Drugą lokatę wywalczył Jacek Błotko z Mysłowic. Na czele klasyfikacji żeńskiej rywalizacji jest Natalia Zakrzewska (SP4), a tuż za nią Karolina Kuchnia (SP6).

Ostatnie trzy biegi odbędą się na przełomie marca i kwietnia.