„Życzeń mamy tak wiele, że nie sposób ich wyśpiewać tu…”

Takimi słowami piosenki dziękowali uczniowie klas piątych wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty 13 października podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była ona połączona z otwarciem nowo powstałej bieżni przy Szkole Podstawowej nr 1.

Akademia rozpoczęła się hymnem i przemówieniem dyrektor Eleonory Janowskiej, która złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom placówki piękne życzenia, podkreślając przy tym ich ciężką pracę, bez której funkcjonowanie szkoły nie byłoby możliwe. Następnie na scenie pojawiły się pomniki wszystkich przedmiotów szkolnych z charakterystycznymi dla siebie rekwizytami. Dobra wróżka przy dźwiękach odpowiednich melodii ożywiała kolejne postacie i na koniec wysłała je „nauczać uczniowskie rzesze, ku chwale świata i jego uciesze, niech światem rządzi umysł i wiedza, bo to jest wielka życia potrzeba!”, a wszyscy uczniowie klas piątych zaśpiewali wspólnie piosenkę „Nasza szkoła”.

Kolejnym elementem akademii była prezentacja sprawności fizycznej sportowców SP1. Goście podziwiali taniec z szarfą Wiktorii Wółkiewicz, występ uczennic klas piątych na stepach, pokaz tańca dziewczynek z klasy czwartej i układ gimnastyczny klas czwartych. Skecz „Historia budowy bieżni” z przymrużeniem oka pokazał postęp prac przy budowie obiektu.

Po występach dyrektor Janowska wręczyła Nagrody dyrektora, a prezydent Edward Lasok złożył swoje życzenia. Wręczono również podziękowania pomysłodawcom budowy bieżni, m.in. Zbigniewowi Jeżowi. Następnie wszyscy udali się przed budynek szkoły na uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie bieżni, które uświetniły kolejno biegi dziewczynek, chłopców i pracowników placówki. Ostatnim już punktem programu był poczęstunek dla gości przygotowany przez radę rodziców.

Nadesłano: SP1
Komentarze