Szczypiorniści z pierwszą wygraną

fot. MUKS Siódemka Mysłowice

Przełom września i października sprzyja nie tylko rozpoczęciom szkolnych zmagań, ale także rozgrywkom halowym. Oprócz Silesii Volley swoje pierwsze spotkania w drugiej lidze rozegrali piłkarze ręczni Siódemki Mysłowice.

Inauguracyjny mecz nie należał jednak do najprzyjemniejszych. 23 września do Mysłowic przyjechała druga drużyna dobrze znanego Vive Kielce. Rezerwiści mistrzów Polski z poprzedniego sezonu nie dali największych szans młodej drużynie Siódemki, wygrywając różnicą aż 12 bramek. Tydzień później było już lepiej. Mysłowiczanie pojechali do Katowic, by zmierzyć się z tamtejszą Glorią. Mecz stał na wyrównanym poziomie, jednak to gospodarze wyszli z niego zwycięsko. Cierpliwość i wola walki opłaciły się w trzeciej kolejce. 8 października w hali przy ul. Bończyka przyjezdni z MUKS Zagłębie Sosnowiec zostali odprawieni z kwitkiem różnicą 10 bramek. Niestety, w kolejnym tygodniu wróciły stare demony. Katastrofalna pierwsza połowa, w której Siódemka rzuciła tylko pięć bramek, zaważyła na przegranej z MOSiR-em Bochnia. Druga połowa wyglądała o wiele lepiej, jednak udało się ją wygrać różnicą jedynie dwóch bramek.

  • Siódemka – Vive II Kielce 13:25 (6:12),
  • Gloria Katowice – Siódemka 33:26 (17:15),
  • Siódemka – MUKS Zagłębie Sosnowiec 33:23 (12:20),
  • MOSiR Bochnia – Siódemka 32:22 (17:5).

Już 22 października o godz. 15 mysłowiccy szczypiorniści rozegrają mecz u siebie z Orłem Przeworsk.

Oprócz drugoligowych zmagań końcem września ruszyła w naszym mieście kolejna akademia. Handball4kids to zajęcia dla dzieci chcących uprawiać szczypiorniaka. Treningi odbywają się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka w poniedziałki i środy o godz. 16.30, a prowadzi je były selekcjoner reprezentacji Polski oraz obecny trener Siódemki Mysłowice Krzysztof Przybylski. W zajęciach mogą brać udział dzieciaki w wieku 4-15 lat.

Komentarze