Odwiedź Białą Grubę podczas Restaurant Week

fot. Biała Gruba
Restaurant Week potrwa od 20 do 31 października fot. Biała Gruba

To już 10. edycja imprezy promującej najlepsze polskie restauracje. Między 20 a 31 października w 30 polskich miastach do stołów zasiądą miłośnicy dobrego jedzenia, a gotować będą szefowie kuchni ponad 400 najznakomitszych lokali. To doskonała okazja, by odwiedzić biorącą udział w akcji mysłowicką Białą Grubę.

Projekt polega na tym, że kucharze przygotowują popisowe menu festiwalowe, które składa się z przystawki, dania głównego oraz deseru, a wszystko kosztuje jedynie 49 zł. Na Śląsku impreza odbędzie się po raz piąty, a udział wezmą w niej 32 restauracje, m.in. właśnie Biała Gruba.

Czego będzie można spróbować w mysłowickiej restauracji pod ratuszem? Do wyboru są dwie opcje: mięsna i wegetariańska. Mięsożercy będą się więc raczyć kozibrodą, czyli śląską zupą z kiszonej kapusty na mięsnym wywarze, z pudrem z boczku i krupniokiem w panko, polędwiczką sous-vide z podgrzybkiem z puree z pietruszki, śliwką gotowaną w czerwonym winie z cynamonem i goździkiem oraz brukselką i sosem demi glace. Na deser czekać na nich będzie czekoladowa szpajza ze słonym karmelem i wędzoną solą morską Maldon. Wegetarianie będą mogli skosztować kozibrody na bezmięsnym wywarze z fioletowym ziemniakiem w panko, czarnych, barwionych węglem pierogów z farszem z czerwonej soczewicy i sosu pomidorowego, serwowanych z oliwą rozmarynową i kiełkami buraka oraz puddingu z nasion chia z musem z owoców leśnych i jadalną ziemią.

Żeby zarezerwować stolik w Białej Grubie na Silesia Restaurant Week, kliknijcie tutaj. Lista pozostałych miejsc, a także możliwość rezerwacji stolików na stronie www.restaurantweek.pl.

Komentarze