Nowa stacja pogotowia już w przyszłym roku

fot. TVS

Jak informuje Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, budowa nowej stacji pogotowia rozpocznie się w 2018 r. Budynek powstanie przy ul. Mikołowskiej, tuż obok nowo wybudowanej siedziby straży pożarnej. Spór o drogę dojazdową zakończył się szczęśliwie.

– Doszliśmy do porozumienia i zezwoliliśmy na lokalizację zjazdu publicznego do siedziby pogotowia od strony ul. Mikołowskiej. Na chwilę obecną toczy się postępowanie związane z wydaniem pozwolenia na budowę – tłumaczy Kamila Szal z mysłowickiego magistratu. Taki obrót sprawy bardzo cieszy inwestora. – To ważne przedsięwzięcie, dzięki niemu zwiększy się bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Mysłowic. Poprawią się też warunki pracy naszych ratowników. Cieszymy się, że formalności dobiegają końca i z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia prac – informuje nas biuro prasowe Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Przypomnijmy, że ponad rok temu urząd miasta przekazał WPR działkę pod budowę, niestety bez drogi dojazdowej. Planowano zatem wybudować ją wspólnie ze strażakami. Niestety ci zrobili tylko jeden zjazd, skazując WPR na ogromne koszty budowy dojazdu do działki na własną rękę. Powstanie nowej siedziby pogotowia stanęło pod wielkim znakiem zapytania. Dyrektor Artur Borowicz postanowił nawet oddać Mysłowicom grunt, a nową stację postawić gdzie indziej.

Na szczęście medialna burza, która się wtedy rozpętała, skłoniła urzędników do działania i podjęcia szybkiej decyzji. – Wniosek o pozwolenie na budowę złożyliśmy 17 sierpnia 2017 r. Planujemy rozpocząć inwestycję z początkiem drugiego kwartału 2018 r. Czas realizacji będzie zależny od ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców, jednak nasze doświadczenia przy tej wielkości pracach pozwalają założyć, że potrwają one 7-10 miesięcy. Kwota przewidywana na realizację inwestycji to ok. 3 mln zł – informuje biuro prasowe WPR w Katowicach.

Komentarze