Memoriał Chromika już jutro

fot. MOSiR

Pod patronatem prezydenta Mysłowic Edwarda Lasoka odbędzie się 25. Memoriał im. Jerzego Chromika, wielokrotnego olimpijczyka, rekordzisty świata i Europy, mistrza Europy oraz rekordzisty i mistrza Polski w biegach długo- i średniodystansowych.

14 października o godz. 11 biegacze wystartują spod hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka. Pobiegną ul. Rudnickiego, Jastruna, Wielka Skotnica, 1000-lecia Państwa Polskiego, Janowską, Partyzantów i Stadionową. Przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa nastąpi nawrót i tymi samymi ulicami uczestnicy wrócą na metę. Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, bieg odbywać się będzie przy wstrzymywanym lub ograniczanym ruchu kołowym, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na tych ulicach między godz. 11 a 12.30. Trasa liczy 10 km. Do biegu będzie można się jeszcze zapisać w biurze w dniu zawodów od godz. 9 do 10.45.

Po raz trzeci razem z memoriałem odbędą się biegi dzieci i młodzieży wokół hali. Trasy będą liczyć 400 i 800 m w zależności od wieku uczestników. Oprócz tego w ramach imprezy Truchtacz Mysłowice zorganizuje swoje własne mistrzostwa.

Po sukcesie charytatywnego meczu siatkarskiego dla niepełnosprawnej Oli Mamoń z Mysłowic, po raz kolejny będzie można dołożyć swoją cegiełkę do jej walki z chorobą. Bank PKO BP przeliczy zaangażowanie biegaczy na złotówki, które pomogą dziewczynce. Co zrobić, żeby ją wesprzeć? Przyczepić sobie do koszulki kartkę z napisem „Biegnę dla Oli” oraz logiem banku i jego fundacji, a także wpisać się na specjalną listę na stoisku PKO BP, które będzie się znajdowało przy hali. Udział w akcji 20 zawodników spowoduje ofiarowanie mysłowiczance aż 10 tys. zł. Im więcej będzie chętnych, by pomóc Oli, tym więcej PKO BP przekaże na jej leczenie. Identyfikator akcji jest dostępny na stronie www.mosir.myslowice.pl.

Komentarze