Sala SP13 zwycięzcą konkursu „Piękna klasa”

Kilka dni temu pisaliśmy, że jedna z klas Szkoły Podstawowej nr 13 bierze udział w konkursie firmy Stobud na najlepszą metamorfozę i potrzebuje waszych głosów. Okazało się, że uzbierała ich ponad 4 tys. i dzięki temu zajęła pierwsze miejsce wśród innych wyremontowanych klas.

Walka o pierwsze miejsce była zacięta i wzbudziła wiele emocji, jednak udało się i trud pracy został doceniony. Dla zwycięzców przygotowano zestaw farb oraz upominki dla dzieci. Jednak najważniejsze, że uczniowie SP13 od teraz mogą uczyć się i spędzać miło czas w pięknej sali. – Uczniowie czują się świetnie w odnowionej klasie. Jest teraz jasna i przytulna. Dzieci uwielbiają czas spędzany na dywanie oraz czas, kiedy mogą pobawić się zgromadzonymi zabawkami – informuje nauczycielka 3E, Natalia Wojciechowska-Witek.

To właśnie ona postanowiła wyremontować przydzieloną jej przez dyrekcję salę lekcyjną oraz zgłosić przeprowadzoną metamorfozę do konkursu. – Klasa była dosyć ciemna i miała żółte ściany z lamperią. Wchodząc do środka, wiedziałam, że muszę w niej coś zmienić. Wykonałam projekt w głowie i zaczęło się – wspomina nauczycielka. Razem z nauczycielką wspomagającą, Barbarą Wodzyńską, pierwszego dnia wakacji rozpoczęły prace remontowe, które zakończyły się wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W odnowienie sali włożyły mnóstwo wysiłku i serca, ale także swój prywatny czas i pieniądze. Firma Stobud zapewniła jedynie farby emulsyjne na ściany. Pani Natalia zakupiła z własnych środków farby na drzwi, kafelki i tablice magnetyczne, a także dywan i zabawki dla maluchów. Własnoręcznie wykonała panele sensoryczne, półkę z drewnianych skrzynek i wszystkie dekoracje. Pomalowała stare meble i stworzyła dwie tablice magnetyczne. Jednak, jak sama podkreśla, to nie pieniądze są tu najważniejsze. – Radość moich uczniów, ich uśmiech i słowa „dziękuję” były dla mnie największą nagrodą za trud całowakacyjnej pracy. Myślę, że pokazałam dzieciakom, iż sprawiając radość innym, możemy sprawić radość także sobie – mówi Natalia Wojciechowska-Witek. – Zwycięstwo w konkursie jest dla mnie świadectwem, że inni ludzie zobaczyli i docenili nasz ogromny wkład pracy i inicjatywę organizacji dla naszych uczniów miłego i przyjaznego miejsca do nauki i zabawy, bo przecież szkoła nie tylko uczy – dodaje.

Komentarze