Dzień otwarty i wielki bal: „Kościuszko” kończy 95 lat

fot. I LO

Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Tadeusza Kościuszki obchodzi w tym roku jubileusz 95-lecia swojego istnienia. Z tej okazji 6 października odbędą się dni otwarte szkoły, a na następny dzień zaplanowano uroczysty bal dla absolwentów oraz przyjaciół.

Tradycyjnie 7 października o godz. 10 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się msza w intencji całej społeczności szkolnej oraz absolwentów. Następnie mysłowicki rynek wypełni się parami, które zatańczą polski taniec narodowy, czyli poloneza. W południe uroczystości przeniosą się na teren szkoły, gdzie przewidziano grilla, spotkania absolwentów, a także prezentację osiągnięć placówki. Na zakończenie dnia pełnego atrakcji zaplanowano zabawę do białego rana, będzie dyskoteka oraz bal.

Oprócz hucznych obchodów jubileuszu szkoła przygotowuje coś jeszcze. To strefa relaksu, która powstanie w budynku liceum, a dokładnie w niezagospodarowanych jeszcze pomieszczeniach piwnic. – Jubileusz to dobra okazja, żeby, mobilizując naszych absolwentów i przyjaciół, pomyśleć o tym, by zostawić coś potomnym… Mamy pomysł na przeniesienie biblioteki szkolnej i stworzenie strefy wypoczynku dla młodzieży. Wszelkie środki zgromadzone podczas obchodów przeznaczymy na realizację tego projektu – czytamy na facebookowym profilu szkoły. Wsparcia udzielić może każda chętna osoba, wystarczy w tym celu napisać maila: jubileusz@kosciuszko.pl.

Projekt architektoniczny przygotowała absolwentka I LO. Na ok. 200 m kw. powstać ma biblioteka szkolna oraz strefa relaksu dla młodych ludzi, gdzie będą mogli spotkać się, porozmawiać i odpocząć na wygodnych kanapach. To nie pierwsza taka inicjatywa w „Kościuszce”. Rok temu wyremontowano i ulepszono szkolny sklepik zgodnie z projektem dwóch uczennic.

Komentarze