fot. itvm.pl

Już po raz czwarty w tym roku przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw spotkają się z prezydentem miasta i zaproszonymi gośćmi, by rozmawiać o sprawach ważnych dla biznesu. Kolejne spotkanie odbędzie się 14 września o godz. 9, tradycyjnie w Szybie Bończyk.

– Na wrześniowym „Spotkaniu z biznesem” przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych omówią temat e-składek i nowych przepisów, które od 2018 r. ułatwią opłacanie ubezpieczenia społecznego. Zamiast kilku wpłat na różne rachunki bankowe wystarczy jeden zwykły przelew – nowy rachunek bankowy przedsiębiorca otrzyma z ZUS. Fundusz Górnośląski S.A. przedstawi z kolei możliwości dofinansowania usług szkoleniowych i doradczych dla małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Kamila Szal, rzecznik urzędu miasta. – Będzie także czas na prezentacje mysłowickich firm. Ich przedstawiciele wyjaśnią, jak inwestować we własne bezpieczeństwo (firma Fortis – montaż i serwis monitoringu), opowiedzą o książkach i albumach promocyjnych (wydawnictwo Alex Lucas), najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie automatyki bramowej (firma Smart System Tech & Comp), a także odpowiedzą na pytanie, czy w windzie jest bezpiecznie (firma Viva – montaż i serwis monitoringu) – dodaje.

Ponadto w programie znalazły się prezentacje „Gazety Wyborczej” o aktualnych trendach w promowaniu się firm w internecie oraz PKO Banku Polskiego o możliwościach związanych z leasingiem.

– Wrześniowe spotkanie jest otwarte dla wszystkich przedsiębiorców, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest potwierdzenie swojego przybycia pod adresem kancelaria@myslowice.pl. Wszystkie pytania można kierować pod numer telefonu 32 317 11 67 – informuje Szal.

Pełny harmonogram najbliższego „Spotkania z biznesem”:

  • godz. 9 – powitanie – Edward Lasok, prezydent Mysłowic,
  • godz. 9.05 – „E-składka – nowy wymiar rozliczeń” – Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
  • godz. 9.20 – „Dofinansowanie usług szkoleniowych i doradczych dla MŚP” – Fundusz Górnośląski S.A.,
  • godz. 9.40 – prezentacja  mysłowickich przedsiębiorców: „Jak inwestować we własne bezpieczeństwo?” – Fortis – montaż i serwis systemów monitoringów; „Czy w windzie jest bezpiecznie?” – Viva – montaż i serwis wind; „O książkach, albumach promocyjnych i nie tylko” – wydawnictwo Alex Lukas; „Najnowsze rozwiązania w dziedzinie automatyki bramowej na przykładzie systemów DEA” – Smart System Tech & Comp,
  • godz. 10.25 – „Konsumpcja mediów online i marketing online – aktualne trendy” – „Gazeta Wyborcza”,
  • godz. 10.40 – „Leasing – wiele możliwości” – PKO Bank Polski.

Plakat UM

Źródło: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię