Nocna i świąteczna opieka zdrowotna wraca do szpitali

fot. UM

Już nie w przychodni Unii Brackiej, a w Szpitalu nr 2 i Mysłowickim Centrum Zdrowia mieszkańcy będą mogli szukać pomocy medycznej w nocy i w święta. Takie zmiany od 1 października wymusza ustawa o sieci szpitali.

– Na chwilę obecną mysłowiczanie, którzy potrzebują pomocy medycznej w godzinach nocnych lub w święta, mogą skorzystać z przychodni Unii Brackiej funkcjonującej przy ul. Świerczyny 5. Od 1 października opieka ta będzie realizowana przez szpitale wpisane do sieci, a w Mysłowicach są to dwie placówki: Szpital nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia przy ul. Bytomskiej 41 oraz Mysłowickie Centrum Zdrowia przy ul. Mikołowskiej 1. Pacjenci potrzebujący pomocy lekarza nocą i w święta będą mogli dobrowolnie wybrać, do którego ze szpitali się skierują – mówi rzecznik prasowy magistratu Kamila Szal.

W Szpitalu nr 2 nocna i świąteczna opieka medyczna będzie realizowana tuż obok izby przyjęć, w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej. Również w MCZ lekarze dyżurować będą w sąsiedztwie izby przyjęć – wejście od ul. Szpitalnej.

Przypomnijmy, że opieka nocna i świąteczna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godz. 18-8 oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy przez całą dobę.

Komentarze