Już niedługo wybory do nowej MRM

28 września w mysłowickich szkołach odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice szóstej kadencji. Kandydować mogą uczniowie z klas dotychczasowych gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych na stałe mieszkający w naszym mieście. Czekają na nich atrakcyjne nagrody.

Jeszcze do 21 września trwa nabór zgłoszeń kandydatów w sekretariatach szkół. – Wybory na młodzieżowych radnych organizowane są regularnie co dwa lata. Rada liczy do 23 członków – informuje Kamila Szal. – Kandydatem może być każdy uczeń uprawnionej do wzięcia udziału w wyborach szkoły, który wypełnił i złożył odpowiedni formularz zgłoszeniowy w terminie naboru kandydatów, w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza. Ostateczny skład rady tworzą ci kandydaci, którzy otrzymają największą liczbę głosów – dodaje.

Wybory odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 4, 7, 10, 13, 15 i 16, Szkole Podstawowej Sportowej, Publicznej Szkole Podstawowej Jezuitów, a także w Zespole Szkół Ogólnokształcących, II Liceum Ogólnokształcącym, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespole Szkół Specjalnych. Głosowanie rozpocznie się 28 września o godz. 8 i potrwa do godz. 16.

– W połowie września planowana jest również akcja promocyjno-informacyjna związana z wyborami – mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic. – W każdej ze szkół uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach prezentowana będzie historia oraz działalność Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice. Dodatkowo 25 września o godz. 10 w pokoju 204 mysłowickiego magistratu odbędzie się spotkanie przewodniczących szkolnych komisji z miejską komisją wyborczą – dodaje.

Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów dostępny jest tutaj.

PLAKAT - WYBORY MRMM

Komentarze