fot. UM

8 września odbędą się uroczystości związane z nadaniem rondu przy Quick Parku na ul. Katowickiej imienia Światowych Dni Młodzieży. Obecnie trwają tam prace związane z aranżacją zieleni, dzięki którym z posadzonych kwiatów i krzewów powstanie logo ŚDM.

Pomysłodawcami nazwy dla nowo wybudowanego ronda na Katowickiej byli wolontariusze zaangażowani w organizację Światowych Dni Młodzieży w Mysłowicach. Jak argumentowali, będzie to swego rodzaju pamiątka po wizycie kilku tysięcy pielgrzymów z całego świata w lipcu 2016 r. Inicjatywa wolontariuszy spotkała się z aprobatą i podpisało się pod nią ponad 120 osób, co wypełniło niezbędne wymagania formalne. Ostatecznie wniosek poparła rada miasta i w grudniu podjęła uchwałę w tej sprawie.

– Organizacja ŚDM w Mysłowicach była dla nas dużym wyzwaniem, ale wspominamy je z ogromnym sentymentem i chętnie wrócimy do tych wydarzeń – mówi Iwona Nowak, dyrektor kancelarii prezydenta. – Doskonałą do tego okazją będzie właśnie uroczystość nadania rondu imienia Światowych Dni Młodzieży, bo spotkamy się ze wszystkimi osobami, które zaangażowane były w to ogromne przedsięwzięcie. Wyświetlony zostanie także film zrealizowany przez samych wolontariuszy – dodaje.

Uroczystości związane z nadaniem rondu imienia Światowych Dni Młodzieży będą miały miejsce w piątek 8 września na terenie przed centrum handlowym Quick Park. Otworzą je animacje i zabawy dla dzieci, które rozpoczną się o godz. 16. Godzinę później odbędzie się część oficjalna, podczas której w jednej z sal kinowych OH Kina wyświetlony zostanie film wspomnieniowy o mysłowickich ŚDM. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc ta część wydarzenia będzie zamknięta, ale już każdy chętny będzie mógł zobaczyć film ok. godz. 19.30 – zostanie on wyświetlony ze sceny na terenie przed Quick Parkiem. Jednak zanim to nastąpi, o godz. 18 dla wszystkich gości zagrają God’s Property i orkiestra Happy Big Band.

Nadesłano: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię