Startuje nowy klub siatkarski. Nabór już we wrześniu

Już niebawem nasze miasto wzbogaci się o nowe drużyny sportowe. We wrześniu rusza nabór uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych do klubu siatkarskiego Lechia Volleyball Mysłowice.

– Naszą misją jest propagowanie pozytywnych postaw wśród najmłodszych względem aktywności fizycznej. Chcielibyśmy stworzyć miejsce, gdzie nasi podopieczni będą się czuć bezpiecznie, gdzie panuje fantastyczna atmosfera, a młodzi ludzie będą się realizować, zdobywając nowe sprawności i umiejętności – tłumaczy jeden z trenerów Lechii Volleyball Rafał Kalinowski.

Inauguracyjne nabory, podczas których swoich sił będą mogły spróbować zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uczęszczający do klas 4-6 szkół podstawowych, odbędą się 7 września – o godz. 15.30 w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Mikołowskiej 3 oraz o godz. 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Ziętka 116. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej klubu www.lechiavolleyball.pl.

– Mimo że jesteśmy nowym punktem na sportowej mapie Mysłowic, to swoją nazwą chcielibyśmy nawiązać do historycznej sekcji piłki siatkowej kobiet działającej przy klubie Lechia 06 Mysłowice, powołanej w 1973 r. przez znanego i cenionego mysłowickiego pedagoga, późniejszego prezydenta miasta Stanisława Padlewskiego – mówi Kalinowski. – Pomostem między historią a współczesnością jest osoba pana Janusza Chmiela, bliskiego współpracownika i przyjaciela Stanisława Padlewskiego, który w tamtych czasach pełnił funkcję kierownika drużyny, a obecnie jest honorowym prezesem klubu – dodaje.

Treningi Lechii Volleyball będą się odbywały nie tylko w siedzibie II LO i ZS-P1, ale także w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Wielka Skotnica 2. Młodych adeptów siatkówki opieką obejmą instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem: Marcin Szurmik, Miłosz Kulczyński oraz Rafał Kalinowski, były trener Silesii Volley, szkoleniowiec reprezentacji Polski kadetek i obecny trener pierwszoligowego WTS-u Solna Wieliczka.

Komentarze