Skrzyżowanie Chopina z Moniuszki do remontu

fot. ARAmedia

Jedno z najbardziej problematycznych skrzyżowań w naszym mieście wreszcie doczeka się modernizacji. Magistrat planuje remont zbiegu ul. Chopina i Moniuszki.

Jak wynika z danych komendy miejskiej policji, w ubiegłym roku doszło tam do siedmiu kolizji, tyle samo miało miejsce przez ostatnich siedem miesięcy. Choć u zbiegu Chopina z Moniuszki ostatnio pojawiły się dodatkowe, poziome znaki „Stop”, to za mało. Kierowcy ciągle są niewystarczająco uważni, wyjeżdżając z podporządkowanej ul. Moniuszki, problemem jest też fakt, że krzyżówka dróg znajduje się na wzniesieniu, przez co widoczność jest utrudniona. Urząd miasta uznał, że feralne skrzyżowanie powinno wreszcie zostać przebudowane. W tej sprawie interpelowali również radni Zbigniew Zduniak i Wiesław Tomanek. – Jesteśmy na etapie przygotowywania koncepcji po to, by już w przyszłym roku móc zarezerwować środki na jej realizację – mówi rzecznik magistratu Kamila Szal.

Jednak kto spodziewa się tam ronda czy sygnalizacji świetlnej, będzie zawiedziony. – Z uwagi na ograniczone możliwości terenowe – tuż przy skrzyżowaniu znajdują się nieruchomości prywatne – budowa ronda wiązałaby się z „zabraniem” z nich gruntu, a tego chcielibyśmy uniknąć. Sygnalizacja świetlna z kolei będzie znacznie spowalniać ruch, dlatego na tę chwilę najbardziej skłaniamy się ku wyniesieniu całego skrzyżowania – dodaje Szal. Takie skrzyżowanie z powierzchnią podniesioną do poziomu chodników będzie miało za zadanie uspokojenie ruchu.

Komentarze