Siatkówka plażowa. Mysłowiczanie triumfatorami OMM

fot. UM

W ostatnią niedzielę sierpnia na letnich obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parku Słupna odbyły się finały tegorocznych Otwartych Mistrzostw Mysłowic w siatkówce plażowej mężczyzn. Do decydującego turnieju zakwalifikowało się osiem par. Ostateczne rozgrywki w niedzielne przedpołudnie rozpoczęło jednak siedem drużyn, gdyż z powodu urazu stopy, jakiego wieczorem poprzedniego dnia nabawił się jeden z siatkarzy tego duetu, para rozstawiona z czwartym numerem nie przystąpiła do finałów.

W gronie rywalizujących znalazły się dwie pary z Mysłowic, a ich występ w tegorocznych finałach trzeba uznać za bardzo udany. Rozstawieni z numerem siódmym Miłosz Kulczyński i Łukasz Sobaś sklasyfikowani zostali na miejscu 5-6, natomiast duet Artur Kosiór/Sebastian Paluszkiewicz, jak przystało na najwyżej rozstawioną parę mistrzostw, nie tylko nie zawiódł, ale spisał się znakomicie. Po bardzo emocjonujących walkach mysłowiczanie jako jedyni zwycięsko zakończyli kolejno cztery swoje spotkania i tym samym sięgnęli po mistrzowski tytuł. W półfinale i finale po zaciętych bojach pokonali dwa bardzo dobre duety z Sosnowca. W walce o złote medale zwyciężyli po ciężkiej walce w trzech setach – mimo iż przeciwnicy prowadzili w końcówce dwoma punktami, rozstrzygnęli tie-breake’a na swoją korzyść 15:13. Zresztą w małym finale (o miejsca 3-4) także dopiero trzeci set wyłonił zwycięski duet. Oto ostateczne wyniki tegorocznego finałowego turnieju OMM w siatkówce plażowej mężczyzn:

  1. miejsce – Arur Kosiór/Sebastian Paluszkiewicz (Mysłowice),
  2. miejsce – Karol Kania/Bartosz Głowacki (Sosnowiec),
  3. miejsce – Kamil Mołczan/Krzysztof Czekała (Katowice).

Siatkarze trzech najlepszych duetów prócz trofeów sportowych otrzymali także ufundowane przez MOSiR bony podarunkowe, a wszyscy uczestniczący minionej niedzieli w finałowych rozgrywkach również okolicznościowe zestawy edukacyjno-promocyjne ufundowane przez urząd miasta.

Nadesłano: UM
Komentarze